Homme algab puhkpillimuusika suvekool

Nädala pärast on kord teise vahetuse käes. Juuli lõpus kogunetakse kolmeteistkümnendat korda keelpillimängijate suvekooli ning sellega paralleelselt tegutseb ka kitarristide suvekool. Kokku on tänavu suvekoolidesse oodata ligemale kolmsada noort muusikut.

Puhkpillimängijate suvekooli esimesse vahetusse ehk nooremate gruppi on tulemas 95 muusikaõpilast. ?See vahetus on tänavu eriti arvukas, nii et ruumipuudus kipub juba kummitama hakkama. Erialade poolest peaks esimene vahetus tänavu eriti huvitav olema, sest on väga erinevaid muusikainstrumente. Seekord on suur osa ka löökpillidel,? ütles Põltsamaa muusikakooli direktor Anne Kaus. Orkestreid dirigeerivad Hando Põldmäe ning Age Korneliussen Norrast. Nagu ikka, on plaanis mitmeid kontserte ning avalikke esinemisi ka linnarahvale. Neljapäeval antakse kontsert kirikus. Järgmine puhkpillimuusika suvekool tuleval suvel on aga juubelihõnguline ja see tuleb ilmselt ka pisut pidulikum.

Suvekoolide kolmas nädal kuulub keelpillimängijatele ning selle muusikaline juht on nagu varasematelgi aastatel Põltsamaa viiuliõpetaja Hiie Taks. Viiuldajaid, t?elliste ja vioolamängijaid on oodata Põltsamaale seitsmekümne ringis. Samal ajal tegutseb ka kitarristide suvekool, kuhu on osavõtjaid tulemas veerandsaja ümber. Ka keelpillimängijate kontserte on võimalik kuulajatel nautida mitmes paigas. Niisiis juba homsest alates muutub Põltsamaa taas noorte- ja muusikalinnaks.

                                                                                                                          VAIKE KÄOSAAR

 

       

blog comments powered by Disqus