Hollandi noorte sümfoonikute kontserdid Jõgevamaal

Koos Nõmme muusikakooli kammerorkestriga esineb Hollandi orkester ka 12. juulil kell 20 Põltsamaa lossihoovis (kehva ilma puhul kultuurikeskuses).

Rijnstreeki orkestri vastuvõtjaks Eestis on Nõmme muusikakooli kammerorkester, kes mullu Hollandis nende kodulinnas Leidenis külas käis.

Rijnstreeki noorte sümfooniaorkester on Rijnstreeki maakonna regionaalne orkester, kus kolme vanuseastme orkestris ? laste- (vanus 8?12 aastat), juunioride- (10?16 a) ja sümfooniaorkestris (12?20 a) mängib ühtekokku 170 noort muusikut. Igal aastal annavad need kolm orkestrit koos kaks kontserti ? kuninganna kontserdi ja suvekontserdi, lisaks esinevad kõik orkestrid ka eraldi kõikvõimalikel kohalikel üritustel. Iganädalased proovid kogenud dirigentide käe all ja huvitav repertuaar aitavad õpetada noortele koosmängu suures sümfooniaorkestris. Lisaks tõsisele harjutamisele toimub rida teisigi ühisüritusi, nagu näiteks piknikud, mängud jms.

Sümfooniaorkester on esinenud ka välismaal, korduvalt Inglismaal Oxfordis, samuti Saksamaal ja noorteorkestrite festivalil Brive`s Prantsusmaal.

Orkestri dirigent on Mark Tempelaars, kes on õppinud oboed ja orkestridirigeerimist Haagi konservatooriumis ning töötab ka teiste orkestritega Hollandis.

Nüüdsel visiidil Eestisse omandatakse Põltsamaal koos Nõmme muusikakooli orkestriga ühine programm, mida esitatakse Põltsamaal, Haapsalus ja Tallinnas. Jõgeval esineb vaid Hollandi orkester huvitava kavaga: Dvoraki ?Karneval?, Gershwini ?Ameeriklane Pariisis?, Lalo avamäng ?Le Roi d`Ys?, hollandi helilooja Anrooy ?Piet Hein Rhapsody?, Elgari ?Enigma variatsioonid? jm. Need on enamasti tuntud klassikalise muusika tippteosed, mis pea 50 hollandi noore muusiku särtsakas esituses pakuvad kindlasti tõelise kontserdielamuse. Kontsert on kõigile tasuta.

Jüri-Ruut Kangur
Nõmme muusikakooli
kammerorkestri dirigent

blog comments powered by Disqus