Hokirindel vahelduva eduga

Jõgeva jäähokimeeskonnad on viimase nädala jooksul mänginud vahelduva eduga nii Tartu linna meistrivõistlustel kui ka Eestimaa Spordiliit Jõud turniiril. Eeloleval reedel alustab Jõud meistrivõistlusi ka Jõgevamaa Hokiklubi esindusmeeskond.


 Tartu linna meistrivõistluste I liigas mängiv Jõgevamaa HK pidas viimase kohtumise Tartu Kajaka vastu ning tulemuseks oli võitluslik 5:5 viik. Jõgeva meeskonna pink oli selles mängus lühike, sest kasutada oli vaid üheksa mängijat: kaks ründekolmikut (Alon Pärlin – Marnet Meister – Raul Kivi, Jüri Narits – Ain Kastan – Marko Saksing) ja kolm kaitsemängijat (Janno Pärn, Tarmo Pütsep, Toomas Peterson). Väravas mängis Mati Tali.
Jõgeva alustas südikalt. Juba esimeses vahetuses jõudis Jõgeva esiviisik väravani, kui skoori tegi Marnet Meister.

Ollakse kinni play-offi kohas

„Jõgeva domineeris kogu mängu käiku, kuid litter ei läinud kahjuks kuidagi vastase väravavõrku. Ütleks nii, et igal Jõgeva mängijal oli reaalselt mängu jooksul 4–5 väravavõimalust, kuid võimalusteks need üldiselt jäidki,“ kommenteeris meeskonna mängiv treener Raul Kivi.

Vastasmeeskond seevastu jõudis väravateni kiirrünnakutest ja paaril korral ka meie kaitseliini apsakaid ära kasutades. Nii kujunes mängu lõppseisuks 5:5.
Jõgeval poolt tegid väravaid Meister ja Kastan kaks ning Saksing ühe.
Turnriiritabeli tipus on hetkel kümme mängu pidanud Condor 20 ja Kajakas 13 punktiga. Jõgeva on kogunud üheksast mängust 8 punkti ja sellega hoitakse hetkel 4. kohta. Seega ollakse veel kinni play-offi kohas.

Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlustel teeb tänavu kaasa koguni 12 meeskonda, kes mängivad kahes tugevusgrupis. Jõgevamaa Hokiklubi II meeskond osaleb II liigas ning mängib B-alagrupis, mille kaks paremat jõuavad esimesele finaalturniirile. Kuna sulailmad pole võimaldanud kodus mänge pidada, siis on seni mängitud Tartus.

Avamängus kohtuti esimest korda turniiril osaleva Lelle HK Saurused ja võideti 9:2 (1:1, 4:0. 4:1). Tegelikult ei saa öelda, et Jõgevamaa HK II on sajaprotsendiliselt meeskond, sest meeste kõrval mängib kaasa ka üks naismängija– Estrit Aasma. 

Jõgevamaa esindus läks mängule selge favoriidina ja seda oli ka lõpusireeni kõlades näha tablool, kuigi algus oli rabe.

Teisel meeskonnal võit ja kaotus

„Jõgevamaa alustas mängu ärevalt ja ettevaatlikult. Meil olid koosseisus mõned debütandid,  kes suutsid sellest ilusti välja tulla, hoida külma pead ja näidata suurepäraseid oskusi.
Näiteks tasub kindlasti mainida Estrit Aasmad, kes näitas suurepärast uisutamisoskust ja kel jäi nii mõnelgi korral väravast millimeeter puudu,“ rääkis meeskonna treener Raul Kivi.
„Samuti kaitsemängija Rauno Pristavka, kes liitus üle mitmete aastate meie meeskonnaga alles jaanuaris, kuid tegi kohe korrektse mängu, tehes kaks ilusat väravat kaugvisetest. Ära tahaks mainida ka Toomas Petersoni, kes on Jõgevamaa teise meeskonna kapten.“ 

Resultatiivseim oli kogenud mängija Alon Pärlin, kes viskas vastastele kolm väravat ja andis ühe resultatiivse söödu. Kaks väravat tegi Rauno Pristavka ja ühe Ain Kastan, Mikk Lõhmus, Mario Mihkelson ja Siim Sommer.

Möödunud pühapäeval mängiti turniiril teine mäng, kui Tartu jäähallis kohtuti HK Uudeküla Pätsiga. Loodeti võitu, kuid ootamatult tuli vastu võtta valus 3:4 (1:2, 2:2, 0:0) kaotus. Jõgeva poolt viskas kaks värava Mikk Lõhmus ja ühe Siim Sommer Ain Kastani söödust.

Jõgeva mängis passiivselt läbi mängu ning õiget hoogu üles ei saanudki. Endale lasti aga visata suhteliselt lihtsad väravad. Viimases alagrupimängus kohtutakse Pärnuga.

Eeloleval reedel alustab oma mängudega ka Jõgeva HK esindusmeeskond, kui kell 21 mängitakse Tallinna Škoda jäähallis Harjumaad esindava Saku meeskonnaga.

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus