Hokimehed lõpetasid põhiturniiri võiduga

Möödunud teisipäeval pidas Jõgeva SK Pedja jäähokimeeskond Lõuna-Eesti liiga põhiturniiri viimase mängu, kohtudes kodujääl Äksi MC39 meeskonnaga ja võitis kindlalt 7:2. Mängu põhitegija oli kaitsja Janno Pärn, kelle arvele kanti koguni neli väravat ja resultatiivne sööt.

Kolmas ehk viimane kohtumine Äksi meeskonnaga pidi toimuma algselt vastase väljakul, kuid erinevatel põhjustel lükati seda edasi ja lõpuks mängiti hoopis Jõgeval. Nagu kaks varasemat liigakohtumist, lõppes ka see mäng Jõgeva võiduga. Olgugi, et väljakuperemeestel puudus seekord vigastuse tõttu selle hooaja suurim väravakütt Raul Kivi.

Skoori avas Janno Pärn (Jüri Naritsa söödust), kui mängitud oli 3.30. Kaks minutit hiljem õnnestus Äksil viigistada, kuid see jäi ka viimaseks võrdseks seisuks. Edasi kasvatasid Alari Kütt, Pärn ja veelkord Kütt (söötja taas Narits) Jõgeva eduseisu vaheajaks 4:1-ni.

Teise poolaja algul tegi Tarmo Pütsepp (söödupunkti teenis Pärn) seisuks 5:1 ning minut hiljem viskas Pärn juba oma kolmanda värava, söödu andis seekord Ain Kastan. Jõgeva juhtis 6:1. Kohtumise eelviimasel minutil visati veel kaks väravat. Kõigepealt saatsid Äksi mängijad teise litri Ülo Gussi poolt valvatud väravasse, kuid i-le pani täpi Pärn, kes tegi lõppskooriks 7:2.

Karistusminuteid teenis Äksi 8 ja SK Pedja 2, kuid Rainer Kalde eemaldati ebasportliku käitumise pärast kohtumise lõpuni.

See oli Jõgeva meeskonna viimane, 12. mäng  Lõuna-Eesti liiga põhiturniiril. Võideti 9, viigistati 1 ja kaotati kaks kohtumist. 19 punkti ja väravatevahe 64:24 andis SK Pedja meeskonnale kindla turniirivõidu.

Ülejäänud kohad on hetkel veel lahtised ja nii pole ka selge, kellega tuleb Jõgeval play-off mängudes vastamisi minna. See peaks lähipäevil selguma ja siis avaldame ka lõpliku tabeliseisu.

Põhiturniiril olid Jõgeva mängijatest resultatiivsemad Jüri Narits 24 (7+17) ja Raul Kivi 21 (13+8) punktiga.