Hokimeeskonnale väärtuslikud medalid

Jõgevamaa hokimeeskond võitis Võrus toimunud Eestimaa XII talimängudel nelja tugevama meeskonna finaalturniiril pronksmedali. Viimati oli jäähoki talimängudel kavas olnud 1975. aastal, mil Jõgeva saavutas esikoha, kuid toona oli tegu vaid maasportlaste omavahelise võistlusega.

Seekordsetel Eestimaa talimängudel, nagu nimigi ütleb, võisid osaleda aga kõik oma ala tipud. Jäähoki võitiski valitsev Eesti meistermeeskond Tartu Välk-494, kes esindas Tartumaad. Turniiri viimases mängus Rõuge hokiväljakul kohtus Jõgeva meeskond just Tartuga ning pidi tunnistama tippklubi 11:1 paremust.

“Nii kõva saavutust kui Võrust võidetud pronksmedalid ei ole Jõgeva hokil sel sajandil teist ette näidatagi,” ütles turniiri lõppedes meeskonna treener ja eestvedaja Kaido Poom. Tema sõnadega tuleb nõustuda.

Tegemist oli tippturniiriga, kus Jõgeva jättis endast tahapoole mitmeid tehisjää eeliseid nautivaid meeskondi. Täiskasvanute koondis ei ole sellisel üleriigilisel turniiril varem tegelikult isegi mitte kunagi esikolmikusse mahtunud. Küll on võidetud esikohti taluspartakiaadide rajoonide grupis ja maatalimängude turniire, kuid Eestimaa talimängudel on taoline edu esmakordne.

Lisaks oli see maakonna koondiste tasemel Jõgevamaale võidetud ainus medal nendelt talimängudelt.

Esimene vaatus Tartus

Mängude avapäeval korraldajaid tabanud soojalaine sundis meeskondi avavooruks üle kolima Tartu Lõunakeskuse jäähalli. Jõgeva kohtus seal turniiri avamängus Ida-Virumaaga. Kohtumine kujunes kiire ja tehnilise noore vastasmeeskonna vastu arvatult raskeks. Kui mängitud oli 4.54, jäädi 0:1 kaotusseisu. Õnneks ei lasknud viigivärav end kaua oodata ja minut hiljem viskas Vjatšeslav Bortnik Raul Kivi söödust viigi. Kohe oli idavirulastel suurepärane võimalus taas ette minna, kuid 2 – 0 olukorras jäi peale Jõgeva väravavaht Ruslan Blinnikov.

Kolmandiku lõpu eel (17.51) jõudis sihile hoopis Jõgeva ja Kivi lõpetas oma sooloürituse väravaga. Teisel kolmandikajal oli Jõgeva mäng hambutu. Vastastel õnnestus juba 5. minutil kaugelt viigivärav visata. Alles kolmandiku viimastel minutitel sai Jõgeva oma mängumasina taas käima, kuid tulemust see ei tootnud. Teisele vaheajale mindi seisul 2:2.

Viimane kolmandik oli sündmusterohke. Tabloo näitas 2.24, kui Ain Kastan (söödupunkt Kivilt) viis Jõgeva taas juhtima. Järgnenud minutid olid rasked. Treener Poom mängitas vahepeal ainult kahte viisikut, et vastaste survele vastu seista. Omad võimalused olid ka meil. Kuni 9. minutil tegi hoos olnud Raul Kivi seisuks 4:2.

Vastased aga püssi põõsasse ei visanud. Võitluslik mäng jätkus, kuid seis ei muutunud. Alles 17.14 õnnestus Ida-Virumaal jõuda oma kolmanda väravani – 4:3. Kas tõesti libiseb võit käest? Õnneks hiilgas kohe, 46 sekundit hiljem Hannes Pagi ja eduseis oli taas kaheväravaline. Viimased kaks minutit oli närvesööv mäng, kuid lõpuvile tähistas Jõgeva väärtuslikku võitu 5:3 (2:1, 0:1, 3:1). Jõgeva meeskond tahtis seda mängu rohkem võita ja see paistis välja ka jääl.

Õhtuses mängus alistas oma parimas rivistuses mänginud Tartumaa (Eesti meisterklubi Välk-494) Harjumaa koondise 15:2. Tulemus rääkis iseenda eest.

Rõuges päikeses ja tuisus

Edasi jätkusid mängud juba Rõuge looduslikul väljakul, mis on keset asulat mäe otsas, vaatega koolimajale ja kirikule. Laupäevases esimeses kohtumises võttis Jõgeva mõõtu Harjumaalt. Meie meeskonna read olid täienenud mitme tugeva mängijaga, kuid ka vastase tugevuses polnud põhjust kahelda. Kaasa tegid mitmed meistriliiga mehed, samuti kaks Jõgeva hokikasvandikku Mikk Paaksi ja Andrei Fjodorov.

Oodatud võtmemäng kujunes aga Jõgevale pettumuseks. Külmas ja päikesepaistelises ilmas alustati kohe heade väravavõimalustega, kuid puudus igasugune sportlik õnn.

Jüri Naritsa muidu täpne sihik oli paigast ära ja litter tabas parimatel puhkudel vaid väravaposti. Tühjast väravast viskasid mööda Pagi ja Bortnik… Vastastel õnnestus aga kõik. Mäng käis ühte väravasse.

Juba esimesel kolmandikul jäädi 0:3 taha. Ka teisel mänguperioodil viskasid harjulased Taavi Viilolile kolm väravat. Jõgeva meeskonnast jõudis sihile Alon Pärlin (Alari Küti sööt), kuid mäng oli tehtud. Viimane kolmandikaeg oli rohkem punktide vormistamine. Harju viskas veel viis väravat Jõgeva ühe (Kastan Naritsa söödust) vastu ja võitis 11:2 (3:0, 3:1, 5:1). Vastane oli küll parem, kuid tulemus mängukäigule ei vastanud. Ühel õnnestus kõik, teisel mitte midagi.

Tartumaa alistas samal õhtul Ida-Virumaa 17:3.

Mäng Eesti meistriga

Lumine ja tuisune pühapäev algas Harjumaa raske 3:1 võiduga Ida-Virumaa üle. See tähendas, et olenemata viimase mängu Jõgeva – Tartu tulemusest olid kohad paigas. Siis tuli Jõgeva meeskond jääle Eesti valitseva meistri Välk-494 vastu. Kahjuks olid meie meeskonna read haiguste ja tööülesannete tõttu kahanenud kahele viisikule. Siiski anti endast parim, et tippmeeskonnale vastumängu näidata.

Esimene väravavõimalus oli Jõgeval, kuid Bortnik ei suutnud heast olukorrast siiski skoori avada. Kui harjulastele viskas Tartu avavärava 7 sekundiga, siis Jõgeva viskas vastu pea 7 minutit. Mängitud oli 6.57, kui tartlaste üks kuulsamaid Ivan Loginov skoori avas. Siis järgnesid juba teised ja vaheajale mindi seisul 6:0 Tartu kasuks. Mäng oli tehtud.

Teisel perioodil viskas Tartu veel viis väravat, kuid auväravani jõudis ka Jõgeva. Kui Urmo Rohtmets soolorünnakust oma karjääri magusama värava tegi. Kahjuks sai kolmandiku keskel litrist raskelt vigastada Alari Kütt ja Jõgeva pidi lõpuni mängima üheksa väljakumängijaga.

Tartu suures eduseisus mäng mõnevõrra rahunes. Jõgeval oli kasutada viimasel kolmandikul veel bullit, kuid Janno Pärn seda realiseerida ei suutnud. Väravaid enam ei tulnudki. Tartu võitis 11:1 (6:0, 5:1, 0:0). Nende edukaim oli Eesti koondise tippründaja Vassili Titarenko kolme värava ja viie söödupunktiga.

Mängu lõppedes lausus kohalik kirikuõpetaja lohutuseks, et kiriku pool väljaku otsas asuvasse väravasse litreid visata pole jumalale ka meelepärane tegu.

Nii lõpetas Jõgeva hokimeeskond 11 koondise osavõtul toimunud turniiri Eestimaa talimängudel hinnatava kolmanda kohaga.

*Väravavahid Ruslan Blinnikov ja Taavi Viilol
*Kaitsjad Janno Pärn, Urmas Rohtmets, Janek Kasela, Alon Pärlin, Tiit Lääne ja Kaito Puusepp
*Ründajad Raul Kivi, Jüri Narits, Hannes Pagi, Toomas Peterson, Mihkel Pärs, Ain Kastan, Vjatšeslav Bortnik, Urmo Rohtmets ja Alari Kütt