Hokimängija Harri Koll debüteeris Eesti koondises

Jõgeva hokimängija Harri Koll tegi Eesti koondislasena kaasa Inglismaal toimunud 2022. aasta olümpiavalikturniiril. Esmakordselt kaitses mänginud Koll tegi koondise eest kaasa kõigis kolmes kohtumises. Eesti kaotas turniiril kõik kolm mängu.


„Täitsa lahe kogemus oli. Sain igatahes positiivse emotsiooni ja kindluse, et võin kaitses mängida küll,” sõnas Inglismaalt koju jõudnud Koll. Senise karjääri jooksul ainult ründajana mänginud Koll tegi kõigis kolmes mängus Ungari, Suurbritannia ja Rumeenia vastu kaasa kaitsjana.
„Möödunud esmaspäeval tegin kaitsemängijana koondise juures esimese treeningu. Veel sain teha 3-4 treeningut ja siis tuli minna koondise eest jääle,” rääkis hokimees. „Kui esimeses mängus tundsin ennast veel veidi ebakindlalt, siis iga mänguga läks enesetunne paremaks. Sain oma ülesandega hakkama ja seda kinnitas ka koondise peatreener, kes jäi minu mänguga rahule.”
Kolli sõnul meeldib talle küll mängida ründaja positsioonil, kuid koondises tuntakse puudust eelkõige kaitsjatest. „Täitsa võimalik, et koondise mängudeks valingi kaitsja positsiooni. Füüsilised eeldused on selleks olemas, kiirust ka. Kõige nõrgem pool on ehk tagurpidi uisutamine, aga sellega tuleb tööd teha,” kinnitas Koll.
Jõgeva noormehe mänguga jäi rahule ka Eesti hokijuht Rauno Parras, kelle sõnul on Kolli puhul kõige lootustandvam see, et ta on hingega sportlane ja pärit sportlikust perekonnast.
„Kollist võiks kindlasti sirguda koondisele vajalik kaitsemängija,” ütles Parras telekommentaaris.
Nüüd keskendub Tartu Välk 494 meeskonnas mängiv Koll Eesti liigale, kus 23. veebruaril peetakse viimane mäng Narvaga. „Meistrikuld on lähedal. Pärast liigaturniiri toimuvad veel ka karikavõistlused.”
Aprillis ootab Eesti koondist ees MM-turniir. Koll ütles, et kui ta kanditaadide nimekirja arvatakse, teeb ta tõsist tööd selle nimel, et MM-võistlusteks koondisse saada. Ja seda siis kindlasti kaitsjana.
„Täpsemad plaanid järgmiseks hooajaks selguvad minu jaoks aga alles suvel,” lisas Koll.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus