Hokihooaeg lõppenud

Et huvilisi mängijaid ja lapsevanemaid jätkus, saime moodustada talve jooksul kolm noortevõistkonda. Vanema vanusegrupi, st 1988.-1990. a sündinud mängijatel oli võimalus osaleda Tartu linna meistrivõistlustel, kus kokku konkureeris seitse võistkonda. Kõik kaheksa alagrupimängu võideti küll ülekaalukalt, kuid poolfinaalis kaotati Kajaka võistkonnale.

Keskmise vanuseastme (1991.-1993. a sündinute) võistkond, milles poiste keskel tegid kaasa ka kaks tütarlast, võistles Lõuna-Eesti koolinoorte meistrivõistlustel Tartus. Kuna oma alagrupis tuldi teiseks, jäi finaali uks paraku suletuks. Üldse osalesid koolinoorte meistrivõistlustel neljateistkümne kooli esindused.

Kõige nooremad hokimängijad, kellel sünniaastaks 1997-1999, piirdusid sel hooajal veel treeningutega koduväljakul ja Tartu Lõunakeskuse jäähallis. Eeloleval hooajal osaletakse aga Eesti noorte E-klassi meistrivõistlustel.

SK Pedja esindusvõistkond osales Eest HHL meistrivõistlustel Kirde-Eesti grupis, kus hooajal peeti ühe ringi kohtumised. SK Pedja ja Jõgevalt pärit hokimängijatest koosneva Tallinna Cosmose ühendvõistkond tegi kaasa Tallinna grupis, kus hooaja jooksul mängiti kaheteistkümne võistkonna vahel turniirisüsteemis kaks ringi. Ühendvõistkond saavutas turniiril kolmanda koha. Kõik kohtumised tuli meie meestel pidada Tallinnas.

Kordaläinuks võib lugeda veebruaris toimunud Jõgeva jäähoki 60. juubeliaasta üritusi.

Üle hulga aja oli jõgevalastel võimalus näha endisi Jõgeva hokikuulsusi. Veebruaris toimus ka traditsiooniline jääkarneval, kus osalejaid oli üle seitsmekümne, enamik neist tütarlapsed. Kahju, et seda üritust senini nii vähe on toetatud.

Uut varustust

Tänavu avanes meil üle hulga aja võimalus osta uut hokivarustust. Oli ka viimane aeg, sest esindusvõistkonna varustus pärines aastast 1990 ja nägi üsna räbaldunud välja. Jõgeva linnavalitsuse toetusel sai uuendatud väravavahivarustus. Tänu keskkonnaminister Villu Reiljani toetusele said vajalikku varustust ka noortevõistkonnad.

Sel suvel saame tänu Villu Reiljani ja riigikogulase Mai Treiali kaasabile remontida Mustvee maanteel asuvat vana spordihoonet, mis pikki aastaid remondimehe kätt tunda pole saanud, ent mida talvel kasutab üle 400 uisutaja ja hokimängija. Uue näo saab maja fassaad, riietusruumid, WCd ja du?iruum. Uuel hooajal on Mustvee mnt hokiväljaku külastajatel võimalus osta suures valikus karastusjooke. Kollektiividel on võimalus kasutada privaatruumi.

Senini ongi olnud probleemiks, kuidas kindlustada suuremate ürituste ajal osalejatele vajalikud tingimused. Tänane uisutaja vajab head kastetud jääd, korralikku riietus- ja puhkeruumi, du?iruumi, head muusikat ning ka joodava saamise võimalust. Need ajad, mil uisutaja oli valmis külma käes uiske alla panema või poolpimedal väljakul uisutama, on möödas.

Puudust tunneme ka uiskudest, mida oleks laenutamiseks vaja vähemalt 60 paari. Arvestades, et ühe paari eest tuleb maksta tuhatkond krooni, käib nende soetamine klubile üle jõu. Raskusi on nii väljaku hooldaja töö tasustamise, väljakukoristusmasina töös hoidmise kui ka väljaku ja maja ülalpidamiskulude katmisega. Uisutamisvõimaluse pakkumise eest laekuv raha neid kulusid ei kata, toetused omavalitsustelt on aga väga väikesed.

Selleks, et hokiväljak ennast ära majandaks, tuleks kõik tariifid korrutada kahe või koguni kolmega. See peletaks aga osa uisutajaid eemale. Praegugi jätkub paljudel raha ainult tunniks-paariks pileti ostmiseks ning käib ka noortegruppe, kes tahaksid uisutunnid hoopis tööga tasa teha. Uisuväljak on kujunenud mitmesajale noorele ja täiskasvanule vaba aja veetmise kohaks. Kui tahetakse, et noored uisutamise asemel niisama ringi ei hulguks ega alkoholi ja narkootikume ei tarbiks, tuleks omavalitsustel uisuväljaku ülalpidamist senisest rohkem toetada. Vastasel korral lõpetab see rajatis lihtsalt oma tegevuse.

Tehisväljak Jõgevale?

Tehisjääväljaku rajamisest Jõgevale on räägitud juba aastast 1968. Vajadus selle järele on olnud ilmne: jäähoki on olnud siinmail aastakümneid väga populaarne, ent üksnes kolme-nelja kuu pikkusest treeningtsüklist kodujääl jääb väheks, et teiste keskustega konkureerida.

Praegu on SKl Pedja kolm noortevõistkonda, esindusmeeskond ja veteranide võistkond ning järgmisel hooajal alustab tegevust veel tüdrukute võistkond. Lõppenud hooajal osales Mustvee maantee hokiväljakul toimunud üritustel veel seitse Jõgevalt või lähivaldadest pärit hokivõistkonda. Muid uisutamishuvilisi käib nädalavahetuse päevadel samuti paarisaja ringis. Kõik nad sooviksid paremaid tingimusi.

Nii et küsimust, kellele seda tehisväljakut ehitada, ei peaks küll tekkima. Seda enam, et maavanem Aivar Koka eestvõtmisel korraldatud Kalevipoja uisumaraton on andnud tubli tõuke uisutamishuvi suurenemise suunas. Spordiklubi Pedja teeb kõik, et sellel üritusel osaleda soovijatel oleks juba järgmise uisuhooaja algusest võimalik treenida Mustvee mnt hokiväljakul. Uuel hooajal tahame oma väljakul korraldada ka kiiruisutamisvõistluse ? kui aga üritusele toetajaid jätkuks!

Praegu lähevad aga SK Pedja mängijad suvevaheajale, et alustada juba augustikuus üldkehalist ettevalmistust ja septembrikuus jäätreeninguid.

SK Pedja tänab oma toetajaid, kelleks on Jõgeva linnavalitsus, Jõgeva maavalitsus, Jõgeva vallavalitsus, Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp, AS Vooremaa Teed, OÜ Jõgeva Vesi, Eesti Maaspordi Liit Jõud, Sinu Pubi, OÜ Jyky, Jägermeister, Tetley Tee, Villu Reiljan ja Mai Treial.

KAIDO POOM

blog comments powered by Disqus