Hokihooaeg lõpetati võidutulemustega

Hooaeg oli SK Pedja meeskonnale edukas: osaleti Tartu linna meistrivõistlustel, kus saavutati viie võistkonna hulgas kaheringilises turniirisüsteemis mängides ilma ühegi kaotuseta esikoht. Pedja esindusmeeskonda kuulusid tänavu väravavahid Mati Tali ja Artur Rimkevicius, kaitsemängijad Martin Kangur, Janar Kriiska, Janek Kasela, Raimond Poll ja Tiit Lääne, ründemängijad Jüri Narits, Alari Kütt, Siim Sommer, Rainer Kalde, Marten Poom, Janno Kütt ja Tenno Tooman. Möödunud laupäeval riputati mängijatele kaela meistrimedalid ning anti võistkonnale üle uhke karikas.

Lisaks Tartu meistri tiitlile suudeti võita ka koduväljakul peetud Valdur Rajalo mälestusturniir, kus oldi väljas koguni kahe võistkonnaga. Edu tuli vaatamata sellele, et hooaja alguses lahkusid mitmed Pedja mängijad ootamatult tasemelt nõrgematesse Tartu võistkondadesse. Nende lahkumise suutis kompenseerida uute noormängijate pealekasv. Vaatamata lühikeseks jäänud talvele näitasid Pedja noormängijad Rainer Kalde, Janar Kriiska, Martin Kangur, Artur Rimkevicius, Marten Poom, Siim Sommer ja mitmed teised jõudsat arengut.

Tallinna Cosmose võistkonna ridades lõid paljud Jõgeva mängijad hooaja jooksul kaasa ka Eesti harrastajate hokiliiga teises grupis. Viie võistkonna hulgas saavutati kindel esikoht. Kõik 16 kohtumist peeti Tallinna jäähallides. Võistkonna eestvedajaks oli Tiit Lääne ning treeneriks Uno Veski, kes oma treenerikarjääri alustas 1950. aastatel Jõgeval.

Noorte areng

Tubli arengu tegid hooajal läbi ka klubi kõige nooremad, E-klassi võistkonna mängijad. Hooajal osaleti mitmel turniiril ja võistlusel. Kolmel korral oli võistkonnal võimalus mängida Läti uusimas Valmiera jäähallis toimunud turniiridel.

17. veebruaril osales E-klassi võistkond Keskerakonna poolt Tartu Lõunakeskuse jäähallis korraldatud rahvusvahelisel jäähokiturniiril ?Suur jäähokipäev?. 20. mail peeti Tartu jäähallis hooaja viimane kohtumine Valmiera esindusega ning võideti 5: 4.

Lühikesele talvele vaatamata õnnestus siiski ka tänavu korraldada Jõgeva lahtised kiiruisutamisvõistlused. Meestest olid edukamad Tenno Tooman, Ervin Narits ja Martin Kangur, naistest oli kiireim Erika Meister. 4-8-aastastest poistest jõudsid esikolmikusse Mihkel Pent, Siim Sepp ja Mario Sakarinin, 9-12-aastastest poistest Harri Koll, Marnet Meister ja Kevin Tamm, 13-16-aastastest tüdrukutest oli parim Estrit Aasma.

Mitu planeeritud üritust jäi siiski ka toimumata. Külmade ilmade tõttu tuli edasi lükata traditsiooniline jääkarneval, mille loodame läbi viia detsembrikuus. Ära jäi omavalitsustöötajate ja ettevõtjate vaheline jõukatsumine ning edasi tuli lükata maakonna jäähokimeistrivõistlused.

Ikka tehisjääta

Ligemale kaheksa kuud kestnud hooaeg on seljataga. Kodujääl oli meil võimalik treenida vaid ühe kuu vältel, seitsme kuu jooksul tuli otsida treenimisvõimalusi mujalt. Selleks võeti iga nädal ette mitu sõitu kas Tartusse, Viljandisse või mujale. See kõik on kulutanud sportlaste ja treenerite aega, energiat ja närve ning kümnete tuhandete kroonide ulatuses klubi raha: maksta on tulnud nii jäärendi kui ka transpordi eest.

Kui teistes Eesti keskustes, kus senini hokit on mängitud, on juba olemas jäähallid, siis Jõgeval tehisjää veel puudub. Kuuldavasti on plaanis peatselt tehisjää rajada Rakverre, Valka, Paidesse, Pärnusse ja isegi Rõuge valda. Viljandi linngi on alustanud katusealusele väljakule seinte ümber ehitamisega. Lätimaal on jäähalle kerkinud paljudesse linnadesse. Kas ka Jõgevale, kus on 62 aastat arendatud jäähokit, saab kerkima jäähall, näitab lähiaeg. Aeg oleks selleks igatahes ülim.

KAIDO POOM

blog comments powered by Disqus