Hõimuõhtu Juula külamajas

Esmaspäeval, 22.oktoobril koguneb Juula küla rahvas oma majja, et veeta pime sügisõhtu regilaule lauldes, eestlaste juurtest rääkides, teed juues.

Kell 18 algava hõimuõhtuga tähistatakse 20. oktoobril ehk oktoobrikuu kolmandal laupäeval kalendris kirjas olevat hõimupäeva, mis on alates möödunud sügisest meil ka riiklik tähtpäev ehk lipupäev. 

Külla tulevad  ansambli Hellero liikmed. Üle Eesti tuntud ja armastatud regilauluansambel asutati 1972. aastal ja kuigi praegu enam ametlikke kontserte ei anta, on laulev sõpruskond püsima  jäänud. Saadakse kokku ja musitseeritakse jaanipäevadel ja muudel eestlastele olulistel tähtpäevadel.

Aastakümnete jooksul arvukatel soome-ugri rahvaste festivalidel ja teistel pärimuskultuuriga seotud ettevõtmistel osalenud hellerolased on lubanud lisaks musitseerimisele  rääkida  hõimuliikumisest, hõimupäevast ja pärimuskultuurist  üldse ning neil on kaasas ka temaatilist pildimaterjali.
 
Juula küla hõimuõhtul oodatakse kõiki kaasa laulma, sest regilaulust saab õige elamuse just sel moel. Võimalik on ka tantsida, nii palju kui napivõitu  tarepõrand võimaldab, sest Helleros on ju pillimehigi. Urmas Oras on lubanud kaasa võtta lõõtsa ja Peter Panov torupilli.

Kõik, kes regilaulust ning eesti  ja meie sugulasrahvaste kultuurist lugu peavad, on esmaspäeva õhtul Juula külamajja oodatud.

„Võta sõber kaasa, varu tee kõrvale mõni suupiste kah ja tule meiega õdusat õhtut veetma,” on külaseltsi eestvedajate sõnum huvilistele.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus