Hoidke oma pangakaart turvalises kohas

Alates 2009. aasta veebruarist väljastavad pensionäridele igakuist pensioni pangad.

Seoses toimunud muudatusega on politseile üha enam silma jäänud pangaautomaatide ees hädas olevad pensionärid ja neid läheduses varitsevad ohud kurikaelte ning narkomaanide näol.

11. märtsil kella 14 paiku teatati politseile, et kaks tundmatut meest rebisid avalikult, vägivalda kasutamata Sillamäel Viru puiestee pangakontori sularahaautomaadi juures 79-aastase vanahärra käest 900 krooni sularaha. Turvakaamera salvestusi kontrollides tuvastasid Narva kriminaaltalituse politseiametnikud, et tegemist on kahe noormehega, 27-aastase Aleksei ja 29-aastase Andreiga, kes vahetult enne vanahärrat samast automaadist raha välja võtsid ning lähedusse varitsema jäid. Hetkel, mil 79-aastane kannatanu oli automaadist sularaha välja võtnud ja kaardi tagastamist ootas, rebis Andrei tema käest sularaha ning jooksis koos Alekseiga minema. Politsei pidas kahtlustatavad kinni ning juhtumi osas on alustatud kriminaalmenetlust.

Politsei on mures üksikute pensionäride turvalisuse pärast tänavatel, sest viimane juhtum leidis aset päevaajal, mil inimesed liiguvad ja ohtu ei osata sageli ette näha.

Seoses antud juhtumiga kutsub politsei pensionäre üles valvsusele ja tuletab meelde ammu teada tõdesid.

*   Hoidke oma pangakaart või rahakott turvalises kohas, nt rõivaste sisetaskus, kust kurjategijal ei ole seda lihtne kätte saada.

 *   Kaarti ja PIN-koodi ärge hoidke samas kohas, samuti ei tohiks oma PIN-koodi kaardile kirjutada. Õppige kood pähe ja jätke see vaid enda teada.

 *   Ärge võtke korraga pangaautomaadist välja suurt summat sularaha.

 *   Kui märkate pangaautomaadi läheduses mõnd kahtlast tüüpi passimas, siis võtke oma raha välja mõnel teisel ajal ja teisest kohast. Võimalusel tehke seda koos tuttava kaaslasega, sest nii hoiate eemale potentsiaalsed kurikaelad.

 *   Pidage meeles, et oht võib varitseda teid ka tänaval või koduukse ees, mitte ainult pangaautomaadi läheduses, kuna võimalik röövija ootab sobivat hetke, mil raha enda valdusesse saada.

*   Kui märkate, et mõni eakam inimene on sattunud ohtu, siis ulatage oma abikäsi ja teavitage inimest sellest. Ei või kunagi teada, millal te ise võite abi vajada.

Üheskoos abivalmilt ja valvsalt tegutsedes anname igaüks oma panuse kogukonna turvalisemaks muutmisse.
iii

KARIS NIISUKE, Politsei- ja Piirivalveameti kommunikatsioonibüroost

blog comments powered by Disqus