Hobist kasvas välja väike äri

Põltsamaal elavad Merilin Lõhmus ja Ismo Penijäinen on oma hobist kasvatanud väikese äri, mille eesmärk on meisterdada kõrvarõngaid.


Ehted sünnivad tegijate inspiratsioonist ning kindlat teemat taga ei aeta. Küll pannakse rõhku motole, mis soosib taaskasutada piisavalt palju puitu. Näiteks ühtede kõrvarõngaste idee on alguse saanud järve äärest leitud vettinud puidust. Lisades epoksiidvaiku, saavad ehted sobiva värvitooni.
Kõrvarõngaid valmistab Ismo ning iga paar on isemoodi, mass-toodangut ei tehta. Kui Ismole või Merilinile lõpptulemus ei meeldi, siis müügini ei jõutagi, kuid kui ehted on müümist väärt, pannakse need üles veebisaidile bolighus.ee.
Nõudlus on täiesti olemas, välja on kujunenud oma fännid, kes juba ootavad, millal uus paar kõrvaehteid müügile jõuab. Äri siiski veel nii suur ei ole, et saaks põhitöö jätta ja ainult kõrvarõngastele pühenduda. Pigem tehakse aegamööda seda, mis meeldib, ning kes teab, ehk kasvab meelistegevus tulevikus juba piisavalt suureks, et põhitöölt ära tulla.
Ehtemeistrid on oma loominguga palju laatadel käinud, kuid kindlas poes pole kõrvarõngaid veel müünud. Nüüdseks on kolitud veebipoest väikestviisi Katre Arula meistrikotta. Kõigil on võimalik meistrikojas ehteid oma silmaga näha ning kui miski tundub meelepärane, siis ka osta.

GERLI RÄNI

blog comments powered by Disqus