Hõbedane politseiametnik teeb kuldaväärt tegusid

Kui 11. novembril tähistas vabatahtlikke riigikaitsjaid koondav Kaitseliit oma 100. aastapäeva, siis päev hiljem, 12. novembril möödus 100 aastat ka politsei- ja piirivalveameti loomisest. Mõlemad väärikas eas asutused täidavad meie riigi ja kodanike kaitsmisel olulist rolli.


Selle tähelepanuväärse sündmuse tähistamisel tänati tublimaid politseinike ja piirivalveametnikke, Jõgevamaalt tõsteti esile neli nime. Lõuna prefektuuri tänukirjad said Viktor Variksoo, Kaja Keskküla ja Kadri Mölder. Jõgeva politsei välijuht Kajar Pent sai Tallinnas toimunud aastapäevaaktusel politsei teeneteristi hõbemedali, mille pälvis teenistusülesannete silmapaistvalt hea täitmise eest.

Veerandsada aastat politseis töötanud mees ei salga, et töö on raske, eriti keeruline on hukkunu lähedastele surmateate viimine. Politseinikel on küll vastavad koolitused läbitud, kuid see ei tee teate edastamist sugugi kergemaks. Ja isegi kui tahaks lahkunu meie sekka tagasi tuua, pole see lihtsalt võimalik.

Hõberisti saanud välijuhti iseloomustab tugev analüüsioskus. Nii tabab ta end tihti mõtisklemast, miks üks või teine õnnetus juhtus ja kuidas teha nii, et see ei korduks. Siin tasuks ilmselt igal liiklejal pisut järele mõelda, mida teha, et õnnetused jääksid toimumata ja kõik jõuaksid õhtul elusa ja tervena koju. Turvalisus pole ju mitte ainult politseinike, vaid meie kõigi kätes.

blog comments powered by Disqus