Hip-hop festival peetakse Paunkülas

Lavale astuvad pea kõik Eesti tuntumad (Toe Tag, Chalice, Põhjamaade Hirm, Cool D ja paljud teised) ning vähem tuntud artistid ning esindatud on graffitikunstnikud, breaktantsijad ja DJ?d (Critikal, Paul Oja, Möls, Bad J, Heidy Purga ja paljud teised).

Festivali peaesinejateks on hip-hopi kuldajastu üks suurimaid nimesid Lords of the Underground (Ameerika Ühendriigid), Briti muusika tunnustatud innovaator ja suurkuju Ty ning Ameerika underground hip-hopi esindaja Cesar Comanche. Samuti astuvad üles naaberriikidest G&G Sindikatas (Leedu) ja Soome ?inim-masin” beatbox meister Felix Zenger, kes on teinud koostööd James Browniga ning tuuritanud Iiro Rantala New Trioga kõikjal maailmas. Soome hetke üks populaarsematest hip-hop bändidest ?Loost Koos? plaanib lisaks festivalil üles astumisele seal filmida ka video oma värskele singlile ?Takaisin Tallinnaan”.

EHHF-il on kohal ka spetsiaalne Bashment telk, kus peale tunnustatud kohalike reggae/dancehall/soca muusika DJ’de (Tarrvi Laaman, Ringo Ringvee, Dice Rudy) astuvad teiste hulgas üles näiteks Guiding Star Prantsusmaalt ning Pouta Sounds Selektas ja Cool Runnings Sound System Soomest.

Kolme päeva jooksul leiavad festivalil lisaks kontsertidele aset ka breiktantsu-, graffiti- ja MC võistlused. Lisaks saab festivalil kuulata ka vabas õhkkonnas intervjuusid Eesti tunnustatuimate artistidega ja ka mitmeid loenguid hip-hop kultuuri ajaloost ja arengust. Näidatakse kõiki hip-hop kulturiga seotud alasid ja tutvustatakse noortele nendega Eestis tegelemise võimalusi.

Kokku astub EHHF raames üles kuuskümmend erinevat esinejat. Lisaks sama palju DJ-sid. Eelmisel aastal Elvas toimunud festivalil oli kohal ligi 2000 inimest ning üritus sai suurepärase tagasiside.

MAIDO MÖLS

blog comments powered by Disqus