Hingedepäev tuli lähemale

Hingelind, tule….
……….ja laotu mu üle,
kaitse mu südant,
kaitse mu meelt.

See oli osa Mustvee Gümnaasiumi 7. klassi õpilase Sigrit Jermo?kini esitatud loitsust ühel hingedekuu õhtul. Hiljuti renoveeritud aulas põlesid küünlad, mis lõi sooja meeleolu. Kuulama olid tulnud vanemad põhikooli klassid. Muusikalist vaheldust pakkusid Agnes Soosaar kitarril ja Liis Nurme lauldes.

Esinejad olid 7. ja 8. klassist, teadustas Merili Pärn. Evelin Kütt ja Elery Kivimurd rääkisid meie esivanemate hingedeaja kommetest. Ürituse kavandas ja viis läbi raamatukoguhoidja ja meie kauaaegne õpetaja Õie Vooder, kes sai selleks idee nahakunstnik Silvia Kello loitsudest, kes oli need loonud oma põnevate, sümboleid täis nahkvaipade ja kaelaehete juurde.

“Puhu leeki lõõmama. Hingetuli, õnnetuli, meie kojas põle sa…,” luges Katrin Jermo?kin katkendi Koduema loitsust. Veel esinesid Edgar Tarelkin, Mait Turja, Kristiina Koppel, Liis Persidski, Ats Teppan. Viimase loits jutustas köitvalt, kuidas meie esivanemad uskusid, et kõigile on sündides antud hingelind, keda peab hoidma ja kes on alati meie juures.

Rõõmsat vaheldust pakkus õpetaja Õie Vooder, kes esitas huvitavaid mõistatusi. Hingedeajal kui tubasel ajal tegeldigi ka mõistatuste lahendamisega. Selle rahulikus meeleolus kulgenud õhtuga tuli hingedepäev meile kõigile lähemale.

Liis Persidski,
Mustvee Gümnaasiumi VIII klass

blog comments powered by Disqus