Hillar ja Ott Koppa olid Eesti taksidermistide meistrivõistlustel edukad

 

Möödunud nädalavahetusel  Sagadi Metsakeskuses toimunud Eesti taksidermistide viiendatel meistrivõistlustel võitsid erinevas arvestuses viis esikohta Jõgevamaa topisemeistrite Hillar ja Ott Koppa ühise loominguna valminud taiesed. Isa ja poja tehtud metsnugise topis tunnistati ühtlasi parimaks võistlustööks.

Hillar ja Ott Koppa on ka varasematel Eesti meistrivõistlustel mitmeid võistlustöid esitlenud ja nende eest ka rohkesti esikohti saanud. Tänavustel meistrivõistlustel otsustasid nad esineda ühisloominguga. Nende väikeste loomade klassis esikoha saanud metsnugise topise tunnistasid oma ala tippmeistritest  kohtunikud Kesutis Bybartas  Leedust ja Vladimir Suhharev parimaks võistlustööks.

Keerulisem silmade ja näo viimistlus

“See loom on  kütitud Torma kandi metsadest. Et otsustasime tema topise meistrivõistlustele tuua, tuli sellega üsna palju vaeva näha. Kõige keerulisemaks osutus näo ja  silmade viimistlus. Meil oli ka oma tööjaotus: isa kujundas kere, mina andsin lõpliku väljanägemise,” rääkis Ott Koppa.

Taksidermistide meistrivõistlustel said Hillar ja Ott Koppa esikohad ka   hirvepea, sinikael-pardi, faasani ja kähriku topise eest, mida esitleti erinevates võistlusklassides.

Tugev konkurents

Loomad ja linnud, kellest meistrivõistlustele viimiseks topised meisterdatakse, pärinevad mitmetest Eestimaa paikadest. “Hirve nahk ja sarved on ostetud erinevate jahimeeste käest, sinikael-pardi lasksime Vaimastvere lähedalt, faasani Viljandimaal  faasanifarmi korraldatud jahil, kährik  on tabatud meie laika abiga Torma kandi metsadest,” rääkis Hillar Koppa.

Tema sõnul muutis võistlustel osalemise huvitavaks tugev konkurents.

“Paljugi kasulikku õppisime juurde meistrivõistluste raames toimunud koolitusel. Õhtuti jätkus aega ka kolleegidega vestlemiseks. Võistluste läbiviimine sai teoks peamiselt tänu Eesti Jahimeeste Seltsi toetusele, ” ütles Ott Koppa.

Valikut taksidermistide meistrivõistlustel esitletud topistest saab alates 23. novembrist vaadata Sagadi mõisas jahitrofeede näitusel, mis jääb avatuks jõuludeni. Väljapanekule on trofeesid toonud ka mitmed Jõgevamaa jahimehed.  

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus