Hilissügis tõi taas Maakilva

 

 

Möödunud laupäeval kogunesid sajad mälumängurid üle Eesti võistluslaudade taha: peeti XV Maakilva I voor.

Ühesugused küsimused, mida oli  kokku poolsada, anti peamurdjaile ette kõigis regioonides üheaegselt, autoriteks selle ala tuntud tegijad Jaanus Moppel, Koit Nook, Aare Olander, Margus Pillau, Tenno Sivadi ja Tõnu Talve.

Võisteldi Hellamaal, Keilas, Laadlas, Lihulas, Räpinas, Veneveres ja Viljandis.

Räpinas, kuhu Tabivere valla esindus oma teadmisi ja nutikust mõõtma sõitis, viisid mängu läbi Tõnu Talve ja Koit Nook, võistkondi oli sealse aiandustehnikumi saali kogunenud 18.

Mälumängud on meie telekanalites viimastel aastatel järjest populaarsemad, neile elatakse kodudes innukalt kaasa ja kiideldakse hiljem sõprade ees, mitu punkti mitteametlikule isiklikule kontole laekus. Üks asi on paraku siiski diivanil istudes julgelt vastuseid välja pakkuda, hoopis midagi muud aga ise nii-öelda otse-eetris veendunud ja selge vastus anda.

Maakilva pähklid pole kunagi kerged pureda olnud ja erandiks polnud ka tänavune esimene voor.

Nulliringe Räpinas siiski ette ei tulnud, küll aga mõningaid soolovastuseid. Näiteks teadis vaid võõrustajavalla Kuke talu võistkond  vastust küsimusele, millist piiblis kirjeldatud sündmust on kujutatud neljal maalil, mis olid kahe aasta eest väljas Kadrioru lossis näitusel “Ühe maali neli jälge”. Tegemist oli stseeniga, kus Kristus kaubitsejad templist välja ajab.

Nii mitmedki võistkonnad  ajas ahastusse ka küsimus salapärasest prantsuse keelt kõnelevast abielupaarist, kes 1964. aastal Eestit külastas, siin väikestest külapoodidest meeleldi veine ostis, mis neile maitselt prantsuse omi meenutasid, ja keda saatis siin ringsõidul Lennart Meri.

Et need kauged külalised olid Jean-Paul Sartre ja Simone de Beauvoir, andis terasematelgi välja nuputada!

Mõni näiliselt lihtne ülesanne võttis aga teise kandi pealt kukalt kratsima. Kui taheti teada puud, mis kaitseb uskumuste kohaselt deemonite ja nõidade vastu, aga peletab ka peenramaalt mutte ja hoiab eemale pikselöögi, siis kaheldi mitme mängulaua taga küll pihlaka ja toominga vahel, kuid ei osatud uneski näha, et õige vastus on hoopis vaher(!?).

Õnneks ei käi seegi mäng mõisa peale, vaid preemiaks on priske punktisumma ja terasema au.

Kõige enam punkte, 63, sai Räpinas kirja Kuke talu võistkond. Seal ehk Ugandi regioonis ainsana Jõgevamaad esindanud Tabivere võistkonna (Rein Annuk, Heiki Jääger, Ülo Nõlvak, Kaie Nõlvak) kontole laekus aga 32 punkti. See polnud just päeva viletsaim tulemus, kuid siiski tükk maad tagapool naabritest: Tartu vallal kirjas  40 ja Lähte võistkonnal koguni 57 punkti.

Meie maakonna au Sakala regioonis ehk Viljandis kaitsnud Põltsamaa võistkond teenis aga mängujuhtide andmeil välja 44 punkti!

Ugandi regiooni võistlejad saavad 7. detsembril II voorus kokku Tõrvas. 

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus