Hiinast saabunud postipakiga koroonaviirust ei saa

Uut tüüpi koroonaviirus ei levi Hiinast saabuvate kaupadega, seega võib Eestis populaarseid internetist tellitud postipakke viirusesse nakatumist kartmata vastu võtta ja avada.


Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna juhataja Mari-Anne Härma sõnul ei pea viirused väliskeskkonnas kaua vastu ning postipakile näiteks aevastamisega sattunud viirust sisaldavad piisad kaotavad oma nakkusohtlikkuse tundidega. „Loomulikult tuleb kaugelt saabunud pakkide katsumise järel endiselt käed puhtaks pesta, sest pind võib olla saastunud näiteks kahjulike bakteritega. Kuid tõenäosus nädalaid tagasi Hiinas koroonaviirusega kokku puutunud pakilt haigus saada on ülimalt väike,“ ütles Härma, kelle sõnul tuleb Eestis praegu käsi pesta ja ettevaatlik olla pigem gripi ja gripilaadsete viiruste levimise tõttu. „Gripihooajal tuleb igal juhul käte hügieeni erilise tähelepanuga jälgida.“
Kuigi Hiinast saabunud postipakid praegustel andmetel endast koroonaviiruse ohtu ei kujuta, soovitab terviseamet endiselt hoolikalt kaaluda vajadust reisida Hiina rahvavabariigi riskipiirkondadesse. „Kokkupuutel nakatunuga jõuab viirus end uues organismis sisse seada. Kuna viiruse inkubatsiooniperiood on kuni kaks nädalat, on nakkusohtlikud ka pealtnäha täiesti terved inimesed,“ ütles Härma.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus