Hiina genotsiid Tiibetis tuleb lõpetada

Tiibetis puhkenud protestilaine on Hiina Rahvavabariigi poolt läbi viidud pikaajalise rõhumispoliitika otsene tagajärg. See on rahva spontaanne vastus alates 1949. aastast läbi viidud rõhumispoliitikale, mille tagajärjel ähvardab tiibetlasi oht jääda vähemusrahvaks omal maal.

Lhasa tänavatel voolav veri näitab Hiina tõelist palet. Lootus, et olümpiamängude korraldamise õigus aitab kaasa Hiina muutumisele demokraatlikumaks ja inimõigusi austavaks suurriigiks, on luhtunud.

Tiibeti toetusrühmal on kavas esmaspäevasel koosolekul arutada avalikku pöördumist Hiina saatkonnale, kus mõistetakse hukka Hiina Rahvavabariigi vägivald Tiibeti rahva vastu ning nõutakse sisulise dialoogi alustamist tiibetlastega. 49 aastat paguluses veetnud Tiibeti usujuht XIV dalai-laama on Hiina RV-le korduvalt dialoogi pakkunud.

Tiibeti toetusrühma kuuluvad Riigikogu liikmed Aleksei Lotman, Ken-Marti Vaher, Andres Herkel, Mart Jüssi, Kalvi Kõva, Mart Laar, Valdur Lahtvee, Mart Nutt, Jaak Salumets, Toomas Trapido ja Lauri Vahtre.

SILVER MEIKAR,
Riigikogu Tiibeti toetusrühma liige

blog comments powered by Disqus