Hetkeseisuga töötab Eesti rikkaim naine Pala vallavalitsuses

Möödunud reedel avaldatud ajalehe Äripäeva lisa Eesti rikaste TOP veergudel seisis must-valgel kirjas, et äriregistri andmetel on varade väärtuste põhjal Eesti rikkaimaks naiseks Pala vallavalitsuse raamatupidaja Mirje Põld, kes enda staatust kuidagi moodi kommenteerida ei soovinud.

Äriregistri andmeil, mille põhjal Eesti tuntuim majandusväljaanne Äripäev rikaste edetabelit koostab, on Eesti rikkaima naise Mirje Põllu varade suuruseks 35,8 miljonit eurot ning see summa paigutas ta edetabelis 62-le kohale. Siiski on edetabeli koostajad märkinud, et naise tabelisse kuulumisse tuleks suhtuda kriitiliselt, sest tõenäoliselt ei kuulu oma igapäevatööd Pala vallavalitsuse raamatupidajana tegeva Mirje Põllu nimel olevad varad siiski talle.

Äriregistri andmeil kuulub Mirje Põllule pool kinnisvaraettevõttest DeltaMax Group ja ehitusfirma Riverside OÜ. Äripäeva lisas on kirjas, et DeltaMax Group ostis kolm aastat tagasi Admiraliteedi basseiniäärsed kinnistud hinnaga 225,3 miljonit krooni. Samuti on välja toodud, et ettevõtte kasumi kasvuks on lausa 1282 protsenti. Mirje Põldu on seostatud ka muuhulgas Eesti rikkaima kinnisvaraärimehe Hillar Tederiga, kellega teeb koostööd Põllule kuuluv ettevõte Riverside OÜ. Pala vallavalitsuse raamatupidaja Mirje Põld ei tahtnud enda paigutamist edetabelisse ja ka kogu temaga seonduvat olukorda mingitki moodi kommenteerida. „Mina tean ja minu pere teab, kuidas see asi on. Kui ajakirjandusele meeldib selliseid tabeleid koostada, siis palun väga,“ olid ainukesed laused, mida Mirje Põld soostus lausuma. 

Jõgevamaaga seotud mehed edetabelis

236. kohale Äripäeva edetabelis platseerus puidutööstuse Valmeco ja ehitusmaterjalide müüja Espak-i omanik Arvi Liivik, kelle varasid hinnatakse üheksale miljonile eurole.

383. kohal edukate tabelis platseerus Peedo Pihlak, kelle varade suuruseks on märgitud 5,9 miljonit eurot. Mees on edetabelis uustulnuk ning peaasjalikult tegeleb Pihlak tööstusega. Selle aasta alguses ostis mees Rein Kilgilt Sakala saeveski. Pihlakule kuulub liimpuiduga tegelev ettevõte Ecobirch, mille üks osake on ka Jõgeva vallas Kuristal töötav saeveski.

430. kohale on edetabelis märgitud AS-i Moreen suuromanik Juss Maurer, kelle varade suuruseks on 5,2 miljonit eurot.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus