Henri Kukke tõi Põltsamaale esimese Euroopa meistritiitli

Põltsamaa maadlustreeneri Arved Külanurme õpilane Henri Kukke võitis Euroopa meistritiitli Poolas Krotoszini linnas korraldatud Euroopa meistrivõistlustel sumomaadluses.

 

Finaalis kohtus Põltsamaa Spordikooli maadlusklubi liige Henri Kukke endast märksa pikema ja üle kümne kilogrammi raskema  Venemaa sumoka  Artem Puliaškiniga. Finaalmatš oli piisavalt stressirohke ja väsitav. Kõige rohkem aitas kehalistelt eeldustelt tugevamat vastast võita meie sportlasel usk oma sportlikesse võimetesse,  energiat andisid ka võidukalt lõppenud esimesed matšid.

 Treener Arved Külanurme kinnitusel tähendas Henri Kukke võit seda, et Põltsamaale jõudis ajaloo esimene Euroopa meistritiitel.2007. aasta veebruaris Põltsamaal toimunud  Eesti meistrivõistlustel sumomaalduses A- klassi noortele ja kadettidele võitis Henri Kukke kuni 80 kilogrammi  kaaluvate võistlejate arvestuses esikoha. See oli vaid üks näide tema kui sumomaadleja saavutustest Eestis. Henri Kukke on ka kolmekordne Eesti meister vabamaadluses ning vabariigi meister ja karikavõitja rannavõrkpallis. Samuti paistab ta silma jalgpallis.

Treeneri sõnul on iga sumomaadleja unistuseks õppida sumokultuuri ja võistelda selle spordiala sünnimaal Jaapanis. Septembri algul sõidavad Jaapanisse ka Henri Kukke ja Tallinna neiu Siiri Siimar, kes Euroopa meistrivõistlustel samuti meistritiitli võitis. Jaapani sõidu organiseerimisel on tõsiselt abi Eesti Sumoliidu ja sponsorite toetusest.

“Henri Kukke võit oli tõeliselt rõõmus üllatus. Me võime uhked olla, et väikese Põltsamaa sportlased teevad rahvusvahelises spordielus suuri ja ajaloolisi tegusid, ” lasus Põltsamaa maadlusklubi sponsorfirma KG Baltic juhataja Toomas Kulu.

Krotosznis peetud võistlustel võitsid Põltsamaa spordikooli maadlejatest individuaalarvestuses pronksmedali ka Age Roos ja võistkondlikul turniiril Jaanika Rähn.

Võidukatele sportlastele korraldas vastuvõtu sihtasutus Põltsamaa Sport. “Põltsamaa maadlejate medalisaak on  treener Arved Külanurme väsimatu ja ennastsalgava töö tulemus, ” lausus Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus