Hendrik Lindepuu ja Margus Oro said Poola Vabariigi aumärgi

 Hendrik Lindepuu on poola kirjandust eesti keelde tõlkinud paarkümmend aastat. Peale selle on ta kommenteerinud Poolas toimuvat meedias. Margus Oro edendas maavanemana innukalt Poola-suhteid.
 Autasud andis Poola suursaadik hr Wojciech Wroblewski üle Poola Vabariigi saatkonna korraldatud kontserdil, mis oli pühendatud Poola rahvuspühale ? 1791. aasta konstitutsiooni aastapäevale ? ja Poola Euroopa Liitu astumise esimesele aastapäevale ning millel Sileesia kvartett ja pianist Pawel Kowalski esitasid Poola autorite heliteoseid.
 Poola Vabariigi presidendi Aleksander Kwasniewski 8. märtsi otsusega annetati Poola teenetemärk või orden ühtekokku viieteistkümnele eestlasele ja Eestis elavale poolakale. Maavanematest said peale Margus Oro veel autasu Põlva maavanem Urmas Klaas ja Viljandi maavanem Kalle Küttis, poola kultuuri tutvustajatest peale Hendrik Lindepuu veel näiteks Tallinna Ülikooli professor Raimo Pullat, stuudio Theatrum näitleja Marius Peterson, Pimedate Ööde filmifestivali peakorraldaja ja kunstiline juht Tiina Lokk, ühingu Pro Polonia esimees Silver Loit.
RIINA MÄGI
 
 

blog comments powered by Disqus