Helsingi Mardilaadal läksid hästi kaubaks Siimusti paadid

Jõgevamaa ettevõtetest laadal osalenud Siimusti Keraamika OÜ tegevjuht Elsa Kurs ütles, et palju osteti ka Kadrin Tamme talvemaastikuga potte. Ostjad leidsid ka jõulukaubad ehk päkapikud, päkapikumajad, küünlajalad.

Kursi sõnul kogu kaasavõetud kaupa ära müüa ei õnnestunud. “Osa asju jäi ka meie partnerite kätte, nemad müüvad kindlasti ära,? märkis ettevõtte tegevjuht.

Edasimüüjate huvi suur

Kursi sõnul tundsid Siimusti toodangu vastu huvi paljud kaupmehed kõikjal üle Soome. Kui paljud nendest kontaktidest tõsise kaubategemiseni jõuavad, ei soostunud Kurs prognoosima.

“Töötame nende kontaktidega edasi,? lubas ta vaid.

Eestist käis Helsingis laadal kolm keraamikaettevõtet ? lisaks Siimusti keraamikatehasele ka Mõisa Keraamika Raplamaalt ja Tallinna Keraamika.

Paremini kui Helsingis läks Siimusti Keraamikal Tallinnas Saku suurhallis peetud Mardilaadal, kus eestlaste huvi Jõgevamaal toodetu vastu oli suurem kui põhjanaabrite juures.

Mardilaadal käis 11 000 külastajat

Tänavune Helsingi Mardilaat on järjekorras juba 24. ja esimest korda  kahepäevane, seda korraldas Tuglase Selts. Laadal osales Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) andmetel rohkem kui sada Eesti ettevõtet.

Mardilaadal käis üle 11 000 külastaja, nende hulgas ka Soome president Tarja Halonen.

Helsingi Kaablitehases toimunud Mardilaadal esinesid Eesti tantsijad, lauljad, muusikud jt. Oluline osa  Mardilaada sündmustest toimus Koidula kultuurikohvikus.

Osana Mardilaadast toimus Helsingis ka Eesti muusika foorum. Tuglase Seltsi eesmärk on edendada eesti keele, maa, kultuuri ja ühiskonna tundmist Soomes ning vastavalt soome keele, kultuuri ja ühiskonna tutvustamist Eestis ning aidata kaasa kahe maa kultuurikoostööle.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus