Helisev Suveöö toob Jõgevale Kukerpillid

Sel reedel peetakse Jõgeval ja selle ümbruses 25. korda lühikeste ööde muusikaüritust “Helisev Suveöö”, kus tänavu esineb kultusansambel Kukerpillid.

Kui veerand sajandit tagasi alustati Jõgeval lühikeste ja valgete ööde muusikafestivali korraldamist ühe kontserdiga, siis tänavu tuleb “Heliseva Suveöö“ raames kolm kontserti.

Tänavu alustatakse kontserdikavaga kell 21 KEK-i elamurajoonis Kivi 4 maja ees, kus ansambel annab nn Päikeseloojangukontserdi. Seal anti 25 aastat tagasi ka esimene lühikeste ööde kontsert.

Kell 22.30 jätkub kontserdikava Jõgeva alevikus Pedja jõe kaldal, kus kontserti juhib Valdi Reinas, kes kehastub Pedja jõe paadimeheks ning koordineerib tegevust veest. Öö viimane kontsert algab kell 23.30 Jõgeva kultuurikeskuse pargis ning kannab pealkirja “Tantsime uude päeva”.

Ürituse programm ja kolm kontserti vältavad kokku pea neli tundi ning kõikidel neil mängivad Kukerpillid. Ürituse eestvedaja Airi Rütteri sõnul on ansambel valmistunud nii, et nad oma repertuaari õhtu jooksul ei korda.

“Heliseva Suveöö” pidusid on tihti saatnud vihmane ilm. Sel aastal kontserti halva ilma tõttu edasi ei lükata, sest esinemispaikades on olemas varjualused. Siiski lubas Airi Rütter, et õhtu viimane kontsert antakse vihma korral kultuurikeskuses sees. Kontserdipaikadesse on huvilistel võimalik sõita ka tellitud väikebussiga, mis viib soovijad KEK-ist Jõgeva alevikku ning pärast ka kultuurikeskuse juurde.

Viimastel aastatel on mõningad kontserdid läbi viidud ka linnakodanike kodudes. Kõige enam on kontserte korraldatud Ants Paju aias. Airi Rütteri sõnutsi on nüüdseks neile juba välja pakutud väga mitmeid kodusid Jõgeval ja linna ümbruses ning paljude jaoks on soov kontsert oma õuele tuua  motiveerivaks jõuks kodukoha korrastamiseks.

Kuigi sel korral on tegemist juubeliüritusega nentis korraldaja Airi Rütter, et väga suurejooneliselt nad juubelit tähistada ei saa. „Masu on ka meile varju heitnud, kuid siiski üritust ära jätta me ei soovinud,” lisas Rütter. Siiski on korraldaja väga tänulik Eesti Kontserdile, kes on aidanud leida muusikaüritusele esinejaid, ning Kultuurkapitalile, Jõgeva linnale ja vallale, kes on lühemate ööde muusikasündmust rahaliselt toetanud. Väga tänulik on Rütter ka neile, kelle kodudes on kontserte antud. „Külalislahked pered on ise organiseerinud kohale publikut ja kostitanud esinejaid,” rääkis ta.

“See kontsert ongi mõeldud meie kohalikele inimestele, et tuua nad kodunt välja ja tuletada neile meelde, et tulemas on jaanipäev,” rääkis Rütter, rõhutades, et “Helisev Suveöö“ pole jaanipäeva asemel, vaid ikkagi omaette üritus.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus