Helis Perk saadab presidendi vastuvõtul Eesti kodutütarde peavanemat

Sel aastal otsustati kodutütarde peavanem Ave Proosi saatjaks presidendi vastuvõtul paluda Jõgevamaa kodutütar. „Mõnevõrra oli see kindlasti juhuslik,“ arvas Kaitseliidu Jõgeva maleva noorteinstruktor Monika Maasing. „Kuid Jõgevamaal otsustasime sinna läkitada meie 2018. aasta kõige aktiivsema kodutütre, Laiuse rühma liikme, Helis Perki,“ selgitas ta valiku tagamaid.


Helis Perk kasutab alati võimalust osa võtta kodutütarde üritustest, ning saab silmapaistva kergusega toime nii militaarsemate kui ka nn pehmemate ülesannetega. Ta liitus kodutütardega aastal 2010, kui ka tema vend noorkotkaste hulka astus. Ka Helise isa on kaitseliitlane.

Praegu õpib Helis teist aastat Nõo Reaalgümnaasiumis kuid osaleb endiselt Laiuse kodutütarde rühma tegevuses. Temaga ühel ajal kaitseliidu noorteorganisatsioonis alustanud vend on praegu sõjaväes.

„Olen ikka väga põnevil,“ ütles Helis Perk kutset vastuvõtule kommenteerides. Helisel on olnud võimalus käia koos perega president Toomas Hendrik Ilvese ajal emadepäeva vastuvõtul, ning ka president Kaljulaidi on ta juba kohanud. „Olen teda näinud kodutütarde laagrites ja Rakveres Võidupüha paraadil, kuid ma ei ole ise temaga rääkinud,“ tunnistas tüdruk.

Möödunud aastat peab Helis Perk oma kodutütrekarjääris igati kordaläinuks ja rahuldust pakkuvaks. „Väga palju oli 2018. aasta suvel laagreid ja võistlusi,“ meenutas Helis, kel oli võimalus koos kümnekonna Jõgeva noorega osaleda British Army Cadet Force´i suvelaagris Okehampton Battle Camp.

„Need noored, kes meilt Inglismaale läksid, olid välja valitud juba Baltic Guards´i jaoks, mis oli ka militaarlaager ning andis nende ettevalmistusele omakorda palju juurde. Eesti kontingent sai Suurbritannias väga hästi hakkama, kohati ületas nende ettevalmistus kohalike teadmisi ja oskusi,“ iseloomustas rühmaga Inglismaal kaasas käinud instruktor Andreas Kangur seltskonda, kuhu ka Helis Perk kuulus.

Läinud aastal hakkas Perk ka ise nooremaid õpetama. „Mulle meeldib end nii füüsiliselt kui ka vaimselt proovile panna. Sellepärast sobivad mulle eriti laskejooksud, seal vaja nii füüsilist pingutust kui ka rahu. 2018. aastal sain ühtlasi tänu kodutütarde organisatsioonile täita kaks oma unistust – lennukiga lennata ja sooritada langevarjuhüppe. Maakonna laagris laskusime köitega tornist ja viiele julgemale pakuti võimalust hüpata. Ma kõrgust ei karda ja unistasin sellest juba ammu.“

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus