Heldur Lääne roosa maailm

Hiljuti trükist tulnud “Roosa maailm” on Heldur Lääne neljas luuleraamat ja autori kinnitusel ta enne järgmist aastat uut ei plaani. Paraku on juba sahtlis nii mõndagi.

Seekord on autor kasutanud raamatus varem ilmunud luuletusi. “Kuna ma pealkirju ei kasuta ja minu luuletus on pigem repliik või ühekordne väljaütlemine, võrdlemisi jutustav, siis olen seekord järjestanud luuletused nii, et hea on kogu lugeda kui juturaamatut, järjest lehekülgede kaupa. Välja tuli midagi pikema novelli või pakitud mõistujutu taolist.  Luuletused kanduvad üle lehekülje ja kogu eelnevalt kirjutatu omab uue mõtte, õieti öeldes saab minu mõte vast sellises vormis paremini arusaadavaks.

Koostades kordasin minu arvates hästi välja tulnud varasemat ja sidumiseks ning täienduseks kirjutasin uut ka. Vahekord vast pooleks, täpselt ei ole üle lugenud. Samas olen nii mõnegi uue õnnestumise üle õnnelik,” tutvustas autor oma luuleraamatut.
Uue luulekogu omanikuks võib saada kahel meie maakonnalinna kevadisel laadal ja kuna nüüd on ka triipkood olemas, siis ehk paneb ta raamatu ka kusagile püsimüüki, ennekõike ikka trükikulude tagasisaamiseks. “Mul on julgust oma kirjutatut ise müüa ja siis veel lugusid rääkida ja muidu ostjaga suhelda, pigem on selline elulaad. Ärilist poolt ei pea kindlasti silmas ja muidugi saab raamatu, kui “nööbist kinni võtta”. Loodan, et mind kutsutakse ka mõnda raamatukokku, et saaksin trükist tutvustada ja muidu maailmaasju rääkida. Eelmise aasta lõpus oli mitu sellist kohtumist ja minu arusaamist mööda need kummalegi osapoolele igavad ei olnud. Raamatukogudele olen annetatud raamatud juba ära viinud ja need peaks varsti laenutamiseks valmis olema,” rääkis autor.

Ta püüdis kokku kirjutada olemise kõik aspektid, sünnist surmani, argipäevategemised, sapisemad seigad ja muidu inimeseks olemise filosoofilise poole. “Kui varem olen julgelt ekspluateerinud morbiidseid teemasid, siis seekord olen lugejat säästnud, küll on sõjateema ise paberile trüginud. Eks ta ole, aeg vist selline. Samas tahaks meelde tuletada, et olen alati selliste teemade puhul silmas pidanud rõhutatult elujaatust ja sellest tulenevalt “üle võlli” kirjutanud.”

Autor lisas, et iga kord on ta lugedes ise nägu ja talle see meeldib.

HELVE LAASIK

“Roosa maailm”

Heldur Lääne

Kujundus Riina Soom

Trükk OÜ Vali Press

131 lk

blog comments powered by Disqus