Heino Põldoja teenis MMil kulla, Ülo Kuusk pronksi

Veteranide IX maailmameistrivõistlustel sangpommis oli 64 võistlejat kuuest riigist, Eestit esindasid kaks jõgevamaalast. Palamuse mees Ülo Kuusk on osalenud kaheksal sellisel suurvõistlustel ja pälvinud viis pronks- ja kaks hõbemedalit. Heino Põldoja Siimustist hakkas veteranide (40-aastased ja vanemad) MMil käima kaks aastat hiljem, tema on jõudnud saada kolm kuldset, kolm hõbedast ja ühe pronksikarva medali.

Heino Põldoja (60) võistleb kergemas, kuni 60 kilo kaaluvate meeste klassis. Seekord tõi talle esikoha 184 pommitõstet (parema käega 120 ja vasakuga 64). Võistluskaalus kuni 90 kilo jõudis Ülo Kuusk (58) rebida kümne minutiga sirgetele kätele 24-kilost pommi 229 korda. Hõbemedalist lahutas teda vaid üks, kullast aga kümme tõstet.

“Tänavusel MMil oli osavõtjaid küll varasematest võistlustest vähem, kuid see-eest oli konkurents palju tihedam ja tulemused väga kõrged. Võistlesid veteranide tipud ja mitmekordsed maailmameistrid. Olen oma kolmanda kohaga rahul, kuigi lootsin paremat. Absoluutarvestuses sain siiski kuuenda tulemuse. Jama oli tõstete fikseerimisega – minu arust pingutasid kohtunikud sellega üle ja lihtsalt noriti. Nii läkski mu 234 tõstest viis nahka. Tagantjärele mõtlen, et oleks pidanud võtma paar kilo alla ja võistlema kuni 80-kiloste klassis,” arutles rammumees Ülo Kuusk.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus