Heino Ilvest tunnustati Kodanikupäeva aumärgiga

Jõgevamaalt pälvis tänavu ainsana riikliku tunnustuse Kodanikupäeva aumärgi väärikas eas inimeste elu edendaja ja kultuuritegelane Heino Ilves.


Kodanikupäeva aumärgid andis laureaatidele pidulikul tseremoonial üle rahvastikuminister Riina Solman. „Mul on tõeliselt hea meel, et mind selle tunnustuse saamisel nominendiks esitati. Tunnustus tuli aga erilise üllatusena,“ ütles Heino Ilves, kes juhib Jõgevamaa Pensionäride Ühendust, kuulub Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu juhatusse, laulab Jõgeva meeskooris Mehis, on selle president. Veel on Ilves Jõgeva Majandusühistu nõukogu esimees.

„Vaatamata mõnedele tervisehädadele peab olema toimekas ega tohi koju istuma jääda. Võimalik, et aktiivne eluviis ongi mulle elujõudu andnud. Iseäranis on hea meel, et vaim on veel ergas,“ ütles Heino Ilves, kes sündinud 1931. aastal.

„Äsja toimus just Jõgevamaa Pensionäride Ühenduse koosolek, kus arutasime ettevalmistust jõulupeoks,“ rääkis ta oma viimastest tegemistest.

„Palju on abi koostööpartneritest Jõgeva vallavalitsuses ja Jõgeva vallavolikogus, Arukate Akadeemias,“ lisas Ilves.

„On rõõm, et Kodanikupäeva aumärk tuli Jõgeva valda. Tunnen ja mäletan Heino Ilvest ajast, mil ta oli veel majandusjuht. Talupojatarkus, järjekindlus ja hoolivus on teda iseloomustanud igas valdkonnas,“ arvas Jõgeva vallavanem Aare Olgo.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus