Heategevuspäev Voore põhikoolis

Möödunud laupäeval võis Voore põhikoolis ja selle ümbruses märgata vilgast liikumist. Juba teist aastat järjest korraldati siin heategevuspäev, mis on Voore koolipere, hoolekogu ja kõigi abiliste ühine ettevõtmine. Koostöö ja sõbralik tööjaotus tagavad ürituse õnnestumise.

Heategevuspäeva eesmärk on pakkuda vilistlastele, külalistele, lapsevanematele, õpilastele ja õpetajatele koosolemise rõõmu. Hoolekogu liige ja õnneloosi eestvedaja Maarika Leht rääkis, et alguses olid kahtlused, kas kaks aastat järjest ikka huvilisi jagub. Ent kooli kogunenud rahvahulk näitas, et ettevõtmine on igati vajalik ning kohalike seas väga oodatud.

Tundus, et Voore on leidnud mooduse, kuidas mujale liikunud noori kodukohta tagasi meelitada. Tugev side kooliga ning igatsus kas või kord aastas kodukanti tagasi tulla, tervitada armsaid õpetajaid, näha vanu sõpru, meenutada oma ammuses klassis ning kuulata tuttava põrandalaua naginat. Just see nostalgia ja koosolemise tunne ning soov teha head annavad julgust mõttele, et heategevuspäevast võiks kujuneda kooli traditsioon.

Lisaks õnneloosile, oksjonile ja laadale rõõmustati külastajaid kontserdiga. Etteasted oli südamlikud ja hästi läbi mõeldud. Vaheldumisi astusid tantsu ja lauluga üles algklasside lapsed, vilistlaste- ja neidudeansamblid, 8. ja 9. klassi noormehed, kes lugesid armastusluulet. Esines ka Voore naisrahvatantsurühm.  Etteastete vahele olid pikitud õpilaste ja õpetajate luuleread.

Hoolekogu esinaise Agnes Kallase sõnul sai heategevusüritus võimalikuks tänu kõigi abile ja oskuslikule tööjaotusele. “Hea koostöö, ülesannete jagamine ning üksteise toetamine tagavad kordamineku,” kinnitas ta.

Ettevõtmisele panid õla alla mitmed firmad ja toetajad. Õnneloosi peaauhind oli sünnipäevalaud 15 külalisele Voore külalistemajas, lisaks tort, kringel ja võileivatort. Jääaja keskus rõõmustas õnnelikke loositõmbajaid kolme piletiga. Kohalik juuksur Kelli Mikko andis kooli heaks loosi kaks oma teenuse kinkekaarti. Voore Aktiviseerimiskeskuse kohvik oli välja pannud kaks kümneeurost kinkekaarti, Elistvere loomapark panustas kolme perepiletiga. Teaduskeskus Ahhaa ootab samuti külla kolme perekonda ja Kääpa Kalevipoja Koja seikluspark pani auhinnakasti pääsme kuuele inimesele.

Hoolekogu liikme Maarika Lehe kinnitusel on kõik sponsorid ürituse korraldajate leitud ja kaubeldud. Seekordseid toetajaid on mitu korda enam kui eelmisel aastal. Ühisürituselt laekunud toetuste abil täiendatakse kooli õppevahendivaru.

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus