Heategevuslik teatejooks toimub korraga 12 linnas

Käesoleval aastal toetab Teatejooks õnnetuse läbi liikumisvõime kaotanud lastele ainulaadse ratastooli-mängupargi rajamist, teatasid korraldajad.

Teatejooks toimub lisaks eelmisel aastal jooksu korraldanud Tallinnale, Tartule, Pärnule, Paidele ja Toilale tänavu ka Narvas, Rakveres, Otepääl, Haapsalus, Kärdlas, Kuressaares ja Raplas.

Jooks peetakse viies vanusegrupis 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele, osalema on oodatud kõik 10- kuni 16-aastased lapsed. Iga kool võib välja panna piiramatul arvul võistkondi, samuti võivad osaleda sõpruskondade võistkonnad. Võistkonnas on kaheksa liiget, iga laps läbib 200-meetri pikkuse distantsi. Teatejooksule saab registreeruda alates 24. märtsist kuni 8. aprillini. Täpsemad võistlusreeglid Teatejooksu kodulehel www.teatejooks.ee.

Teatejooksu tulud ning aastaringselt avatud Elioni heategevusnumbrile 900 7777 ja DnB NORD panga heategevuskontole 9620100009926 laekuvad annetused lähevad Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse (HNRK) toetuseks, kus ravitakse liikumisvõime kaotanud lapsi. Annetuste eest soovib (HNRK) rajada ainulaadse mängupargi, mille tehnilised võimalused lubaksid ratastooli kasutavatel lastel muretult ja lihtsalt mängida, supelda ning lihtsamaid tervisespordialasid harrastada.

Eestis toimus teatejooks esmakordselt 2006. aastal, kui Tallinnas Schnelli pargis ja Kernus jooksid ligi pooltuhat last. Tol aastal kogutud 55 000 kroonise annetuse eest ostis HNRK seisulaua ja laste mängutoa sisustuse. 2007. aastal toimus Teatejooks juba viies linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides ja Toilas, kokku osales ligi 3000 last 94 koolist. Kogutud 105 000 kroonise annetuse eest sai HRNK erinevaid füsioterapeutilisi seadmeid, mis aitavad edasi arendada laste asendi ja arengu abi.

Jooksu peakorraldaja on võistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev mittetulundusühing MTÜ Tallinnmeeting koostöös Kuningliku Norra Saatkonna ja Norra Kergejõustikuliiduga. Teatejooksu patroon on Norra suursaadik Stein Vegard.
Vooremaa

blog comments powered by Disqus