Heategevuslik teatejooks toimub ka Jõgeval

Neljapäeval, 23. septembril toimub Eesti suurim koolinoorte spordiüritus, heategevuslik teatejooks, suursündmusena üle Eesti. Osalema on oodatud 5.–9. klasside õpilased, kes jooksul osalemisega annavad panuse nende laste heaks, kes on kaotanud liikumisvõime.
„Meie eesmärk on pakkuda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest ning populariseerida sportlikke eluviise. Üritusel on ka heategevuslik poolt, millega kutsume üles andma panuse Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu nende laste heaks, kes on liikumisvõime kaotanud,“ ütles teatejooksu eestvedaja Erik Pallase.
Heategevuslikku teatejooksu korraldatakse Eestis 16. korda ning seekord üleeuroopalise spordinädala avaüritusena. Jooks toimub 8-liikmeliste võistkondadena, kus iga jooksja peab läbima 200 kuni 400 meetri pikkuse distantsi. Jooksule eelneb soojendus koos nimeka sportlase või spordielu eestvedaja juhtimisel. Osavõtt on kõigile tasuta, registreerimine on avatud kuni 13. septembrini aadressil teatejooks.ee.
Erik Pallase sõnul on teatejooksu traditsiooni jätkamiseks valmis kõikide maakondade spordielu eestvedajad, kehalise kasvatuse õpetajad ja treenerid. „Sel aastal on osavõtjaid oodata 12 000 ning sündmus toimub 28 toimumiskohas üle Eesti,“ ütles Pallase. Jõgeval joostakse kesklinnas Suurel tänaval. Start antakse kell 14.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus