Heategevuskontsert läks täissaalile

Möödunud pühapäeval toimus Kuremaa lossis heategevuskontsert „Talveõhtu Tähed,“ mille eesmärgiks on koguda raha lossi restaureerimiseks. Korraldajad jäid kontserdiga väga rahule ja mõtlevad juba järgmiste kontsertide peale.


MTÜ Kuremaa Lossi Fondi üks asutajatest Eili Rajapuu lausus, et kontsert läks täissaalile. Kohale oli tulnud 80–90 inimest. Rajapuu sõnul on kontserdiga kogutud raha siiski ainult täpikene summast, mis lossi restaureerimiseks tarvis läheb. „Selline kontsert tõestab, et Kuremaa loss on väga oluline objekt paljudele inimestele, kes tulevad siia muusikalist elamust saama ning kes hindavad niisuguse arhitektuuripärandi olemasolu meie kodukandis. Kontserdil oli näha väga palju säravaid silmi ning me saime positiivset tagasisidet osalenud inimestelt,“ rääkis Eili Rajapuu.

Sihtasutuse Kuremaa Turismi ja Arenduskeskuse juhatuse liige Tiina Tegelmann lausus, et tunnetab endal suurt rolli ning vastutust kogu Kuremaa lossis toimuvat tegevust silmas pidades. „Rääkides püstitatud eesmärgist mõisahoone restaureerimisest, on esmane tähelepanu Kuremaa lossile sellega saavutatud. Nüüd asun ma koostama kontseptsiooni Kuremaa lossis seisukorra ja seal planeeritavate tegevuste kohta. Kõigepealt on vaja koostada ekspertiis, millises seisus loss tänasel päeval reaalselt on. Selleks on tarvis ühise laua taha saada omavalitsuse esindajad, ehitusnõunik, muinsuskaitse esindaja jne. Meil on tarvis teada saada summa, mis on vajalik restaureerimistööde teostamiseks,“ rääkis Tiina Tegelmann.

Esimesena lähevad vahetamisele hoone teise korruse aknad, millest esimese kohta on juba tellimus tehtud ja muinsuskaitsega kooskõlastatud. Tegelmann loodab, et esimene aken saab vahetatud märtsikuus.

Pühapäevasel kontserdil viibinud Jõgeva vallavanem Aare Olgo tõdes, et Kuremaa loss on omavalitsuse pärl ja vald peab selle restaureerimisele tõsiselt õla alla panema. „Ka aasta tagasi loodud MTÜ Kuremaa Lossi Fond on meile appi tulnud ja aidanud lossile tähelepanu tõmmata. Lossi restaureerimine ja sellega seotud tegevused ei ole aasta-paari küsimus, vaid väga palju pikem protsess. Kuid nüüdseks on see protsess käima lükatud,“ kinnitas sihtasutuse juht. Tänavu on Kuremaa lossis ees ootamas veel kolm heategevuslikku kontserti.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus