Heategevuskontsert korjab raha koduta loomadele

Juba kolmandat aastat korraldatakse Jõgevamaa gümnaasiumi noorte eestvõttel heategevuskontserti. Seekordsed korraldajad Kristiina Tamm ja Maris Kallo teevad seda oma praktilise töö ülesandena.


„Et oleme suured loomasõbrad, tuli tahtmine teha praktiliseks tööks midagi loomade heaks. Kuna varasematel aastatel on toetatud haigeid lapsi, siis mõtlesime seekord toetada haigete loomade ravi. Kogutava raha annetame Tartu koduta loomade varjupaigale sihtotstarbeliselt loomade ravi jaoks,“ rääkis Kristiina Tamm.

Kristiina ja Maris käivad ratsutamas Jõgeva lähedal, Ellakveres. „Teeme sporti ja käime võistlustel,“ ütles Maris Kallo, kes sai tänavu kestvusratsutamise Eesti meistrivõistlustel juunioride hulgas teise koha.

„Kultuurikeskus tegi ettepaneku ühineda muusikakooli advendiüritusega,“ ütles tüdrukute praktilise töö juhendaja Silja Piir. „Tüdrukud aitasid otsida kollektiive juurde, tegid reklaami, muretsesid ja panid üles kogumiskastid ning kava,“ lisas ta.

„Peame kontserdil sõna võtma, juba selle peale mõeldes hakkab põlv värisema,“ naeris Maris Kallo.

Kultuurikeskuse kunstiline juht Marika Järvet ei arva, et advendiajal kontserte liiga palju oleks. „Heategevuskontsert nädala sees ei ole aga tõesti kõige parem aeg,“ sõnas ta. „Advendikontserdina töötab see ilmselt paremini. Mul on väga hea meel, et gümnaasiumi noored selle ette võtsid, tänavu toimub heategevuskontsert juba kolmandat korda. See on igati tänuväärt ettevõtmine.“

Varemalt oli teisel advendil kultuurikeskus Jõgeva muusikakooli talveetenduse päralt. „Pakkumine tuli tõesti kultuurikeskuselt,“ nentis muusikakooli direktor Merike Katt. „Eks see natuke ootamatu oli. Kuigi talveetendust oleme teinud juba pikka aega ja võib-olla oligi kohane formaati muuta. Ükski meie numbritest ära ei jää, teeme kõik, mis kavas oli. Muutusi tuleb küll vahetekstides. Linn on ju väike ja tegijad enamasti samad nagu ka publik ning heategevus sobib advendiaega väga,“ lisas Katt.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus