Heategevuskontserdiga toetati Mustvee kirikut

Kontserdi sissejuhatuseks avaldasid mõtteid heategevusest, muusikast ja kiriku tähtsusest tänases ühiskonnas muusikaürituse korraldamiseidee algataja ettevõtja Jüri Kraft, Jõgeva maavanem Aivar Kokk ja Mustvee kirikuõpetaja Eenok Haamer. Esimesena esitas bass Teo Maiste Sarastro aaria W. A Mozarti ooperist “Võluflööt”. Orelil saatis Maarja Haamer. Mustveest võrsunud muusikul oli plaanis kontserdiga kodukirikus tähistada ka oma 30. sünnipäeva.  Et Jüri Kraft pakkus välja mõtte heategevuskontserdiks, kujunes see ühtlasi ka Maarja Haameri sünnipäevakontserdiks.

Kontserdil esines ka Maarja Haameri juhendatav vokaalansambel “?7”, mille koosseisus ta ka ise laulab. Muu hulgas esitati ka Maarja Haameri loodud laul “Mina tean”, mille teksti autoriks on Kalju Lepik. “See luuletus inspireeris mind,” tunnistas Maarja Haamer. 

Helilooja Erki Meister oli aga sünnipäevalapsele pühendanud pala “Maarjale”, mis tuli esiettekandele. Pala  esitasid Kalle Klein  saksofonil, Kadri Aan plokkflöödil, Tarmo Song kitarril ning Maarja Haamer orelil.   “Selline pillide koosmäng mõjus igati huvitavalt,” arvas Maarja Haamer ise.

Samuti kõlas esiettekandes Evelin Kõrvitsa pala “Iga lõpp on uue algus”. Laulsid Evelin Kõrvits ja Maarja Haamer, saksofonil Kalle Klein, klahvpillil Helen Põldmäe, viiulil Margit Haamer.  Kontserdi noorim esineja oli aga Põltsamaa Muusikakooli õpetaja Margit Haameri ja selle  kirikuõpetaja Markus Haameri tütar Eliisabet, kes laulis helilooja Fogelbergi (tekst Heldur Karmo) pala “Uskuda mind võid”, saates end süntesaatoril. Eliisabet Haamer lõpetas tänavu Põltsamaa Muusikakooli seitsmenda klassi klaveri erialal.

Esinejatele  andis lilli Mustvee linnapea Mati Kepp. Südamlikud tänusõnad lausus kirikuõpetaja Eenok Haamer.  Kontserdile olid tulnud mitmed nimekad ühiskonnategelased: Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann, Siseministeeriumi kantsler Märt Kraft, eelmine Eesti Panga president ja praegune Nordea Panga juhatuse esimees Vahur Kraft, AS Sangar juhatuse esimees ja Costa Rica aukonsul Gunnar Kraft, Riigikogu liige Villu Reiljan, õigusteadlane Ando Leps ning teised.

“Heategevuskontsert õnnestus igati. Mitmed kuulajad kiitsid muusikute heatasemelist esinemist ja kaunist ja hästi korras hoitud kirikut, kus on mitu aastakümmet õpetajaks olnud Eenok Haamer. Rõõm oli kuulda, et kontserdil koguti kiriku toetuseks üsnagi arvestatav rahasumma,” ütles Jüri Kraft.

“Heategevuskontserdi korraldajaks oli ka Jõgeva Maavalitsus, kusjuures selliseid sündmusi peaks tulevikus edaspidigi organiseerima. Sügisel ongi plaanis korraldada kontsert Maarja-Magdaleena kiriku toetuseks,” ütles maavanem Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus