Heategevuskohvikus koguti annetusi Jõgeva haigla päevakeskusele

Laupäeval peetud Jõgeva linna sünnipäeval oli avatud heategevuslik Oma mehe kohvik. Küpsetati pannkooke, mida pakkudes koguti annetusi Jõgeva haigla päevakeskuse köögi remondiks.

Jõgeva ettevõtja Lea Metsmees algatas idee kostitada heategevusliku Oma mehe kohviku külastajaid pannkookidega ja koguda nii annetusi Jõgeva haigla päevakeskuse köögi remondiks.  “Minu lapsed on saanud täiskasvanuiks, mul jääb nüüd rohkem vaba aega. Tekkis põhjalikum huvi psühholoogia ja sotsiaalvaldkonna vastu, mistõttu asusin Lääne -Viru rakenduskõrgkooli õppima sotsiaaltööd. Praegu olen teisel kursusel. Parajasti on teoksil praktika päevakeskuses, mille käigus jõudsin arusaamisele, et sealsed kliendid vajavad toidutegemisoskuste harjutamiseks nüüdisaegset kööki. Mõttega tuli kohe kaasa heategevusliku Oma mehe kohviku eestvedaja, riigikogu liige Aivar Kokk, kellel on tänu oma hobile  mitmekülgsed kogemused toiduvalmistamisel.  Ettevõtmise algatamiseks küsisin luba Jõgeva haigla juhatajalt Peep Põdderilt, kes samuti  asjasse positiivselt suhtus,” rääkis Metsmees.

Aivar Kokk märkis, et päevakeskuses käijad vajavad paremat ja moodsamat kööki.  “Köögis toimetades omandavad päevakeskuse kliendid igapäevaelus vajalikud oskused. Praegu on nende köögis näiteks köögikappide asemel haigla kunagisest sünnitusosakonnast saadud imikute mähkimislauad,” lausus ta.

“Traditsiooniliselt kasutame heategevuslikus Oma mehe kohvikus firmas Tartu Mill toodetud pannkoogijahu ja moosid on tehtud Põltsamaa Felixis. Seekord olid aga õuna-, maasika- ja segamoos Lea Metsmehe enda keedetud. Kohviku külastajaid oli palju, pannkooke osteti nii endale kui ka peredele ja tuttavatele ning ka koju kaasa,” lisas Kokk.

“Jõgeva haigla päevakeskuse köögi renoveerimise täpne maksumus pole teada. Annetustega soovime aga koguda vähemalt 1000 eurot. Uue põranda on juba kinkinud Lincona Konsult AS,” ütles Lea Metsmees. Tema sõnul valmib uuendatud köök kava kohaselt sügiseks.

Annetusi haigla päevakeskuse köögi väljaehitamiseks ja sisustamiseks on võimalik teha ka Lea Metsmehe eestvedamisel tegutsevas iluteenindusfirmas LM Studio. Sealse korjanduskarbi valmistas muide päevakeskuse külastaja Kaljo.

“Järgmisel korral avatakse heategevuslik Oma mehe kohvik  4. juulil XX Põltsamaa linna- ja lossipäeval,” ütles Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus