Heategevusfond tõi peredele uusi narisid

26 nari ja 52 madratsit jaotati üheksa maakonna vahel. Lisaks Jõgevamaale viis Dharma neid Valga-, Põlva-, Tartu-, Võru-, Viljandi-, Lääne-Viru-, Järva- ja Harjumaale.

Heategevusprojekt püüab leevendada paljude lasterikaste perede ruumiprobleemi. Dharma fondi tegevjuhi Malle Eenmaa sõnul elavad paljud suurpered kitsastes oludes, seepärast on kahekorruselised narid hea lahendus ruumi kokkuhoiuks, samuti leevendavad need laste magamisasemete muret. Just naridest ja kirjutuslaudadest tunnevad suured pered kõige suuremat puudust, lisas Eenmaa.

Infot perede vajaduste kohta on Dharma saanud nii kohalikelt omavalitsustelt kui ka Suurperede Abistamise Seltsilt ning otseste kontaktide kaudu. Soodsa hinnaga narid valmistas Põlvas tegutsev mööblitootja Suwem AS.

Kogu projekti maksumus on 85 000 krooni, millest 75 000 krooni annetas Philip Morris Eesti. Varem on Philip Morris Eesti annetanud suurperedele saunarätikuid ja rannapalle.

?Eelmisel kevadel tõi Dharma koostöös sisustuskaubamajaga Aatrium meie maakonna peredele suure koguse kasutatud, kuid väga korralikku mööblit: sektsioone, pehme mööbli komplekte jne,? rääkis Jäger.

Dharma on tegutsenud neli ja pool aastat. Heategevusfondi missiooniks on hoolida igast lapsest alates sünnist kuni ajani, mil tiivad teda kandma hakkavad.

Dharma mõiste oli olemas juba hinduistlikus filosoofias. ?Dha? tähendab ?kandma?, ?hoidma? või ?säilitama?. Dharma õpetuse üheks oluliseks osaks on kaasinimeste teenimine ja aitamine.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus