Heategevuseks soojad sokid

Heategevusse panustamiseks on tuhandeid võimalusi. Mustvee vallas Kasepää külas paiknevas Peipsiääre talus elav Mare Paju (pildil) koob aastaid sellel eesmärgil paljulapselistele peredele ja teistelegi  abivajajatele sokke. Tema abikaasa Ervini algatusel hakkas pere toetama Hille Tänavsuu Vähiravifondi Kingitud Elu.


Mare Paju ütles, et soki kudumine on olnud tema hobiks juba mitukümmend aastat. „Mõtet seda heategevusena teha on ergutanud ka teemakohased üleskutsed telesaates „Prillitoos”. Arvatavasti on suurem kogus minu kootud sokkidest toimetatud suurtele peredele. Ka tänavuste jõulude eel olen juba palju sokke annetanud.”

Marel valmib paar sokke tavaliselt üle päeva. Ideid sokkide kudumiseks võtab ta mustriraamatutest. „Mustreid on palju, mis võimaldab iga sokipaari teha erinevalt. Tavaliselt ma ei viitsigi kahte ühesugust paari teha. Sokkide tegemisel püüan arvestada, et neid jätkuks erinevates mõõtudes jalgadele. Lõnga ostan Jõgevalt ettevõtja Eha Aldi käsitööpoest. Selles poes müüdav lõng on üks kvaliteetsemaid Eestimaal.”

Mare otsib ka uusi võimalusi hakata heategevuslikus korras sokke kuduma. „Heategevus loob hea tunde,” lisab ta.

Abikaasa Ervin Paju algatusel hakati toetama Hille Tänavusuu Vähiravifondi Kingitud Elu. „Mõte sai alguse sellest, et raske haigus on puudutanud ka väga paljusid inimesi, keda tunneme või oleme tundnud. Nii oleme Vähiravifond püsiannetajaid. Head tuleb ikka teha, kui selleks on võimalus.”

Kiviõlist pärit Mare on pidanud mitmeid ameteid: töötanud ajakirjanduslevis, kaupluses, talitanud loomi. Ervin on töötanud bussijuhina. Hobiks on mõlemale ristsõnade lahendamine, raamatute ja ajalehtede lugemine.

„Mare ja Ervin on mulle peaaegu naabrid. Nende eluhoiakutes peegeldub soov endalt küsida, mida saan teiste heaks ära teha. Tubli pereema ja pereisana on nad üles kasvatanud kaks tragi ja asjalikku tütart. Marel ja Ervinil on olnud nii paremaid kui ka halvemaid aegu. Rasketest olukordadest on nad alati võitjana välja tulnud ja elavad optimistidena usus, et elu muutub paremuse poole,” ütles Kasepää külavanem Heiki Post.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus