Heasüdamlike tegude aeg

Kui jõulusümboolikaga kaubad poeriiulitel tagaplaanile jäävad, et südamekujulistele vidinatele ruumi teha, siis on jõulud-näärid  tõesti kauge minevik ja sõbrapäev tulemas.

Sel moel on trende järgiv kaubandus meile ka omamoodi kalendri eest — muidu ei paneks ehk tähelegi, et küünlakuu juba poole peal.

Küllap lähevad peagi kaubaks ka nii mõnedki roosa ümbrispaberiga šokolaadid, südamekujulised pisimeened ja kommikarbid, lilligi ostetakse juba täna ja homme rohkem. Eriti südantsoojendav on aga tõdeda, et nii, nagu jõulude klantsi ja sära kõrval, peetakse meil sõbrapäeva maiuste- ja lilleõhinaski järjest rohkem meeles tõelise sõpruse ja sõbralikkuse hinda, ollakse valmis hädasolijat aitama.

Esmaspäeva õhtul Jõgeva kultuurikeskuses toimuva kontserdi piletitulu läheb näiteks linna kodutute varjupaiga remondi toeks, aga kindlasti korraldatakse samasuguseid ettevõtmisi mujalgi. Hoidkem silmad-kõrvad lahti, et neil kaasa lüüa saaks. Ja leidkem isegi üles mõni elust pisut kõrvale jäänud või tervisega kimpus olev sõber, kes abi või lihtsalt head sõna vajab.   

12. veebruar 2011

blog comments powered by Disqus