Heaks isaks kujunetakse

Pühapäeval tähistatakse isadepäeva. Perekonnad kogunevad ühise laua taha ning tervitavad isasid, vanaisasid, ja kellel võimalus, ka lausa vanavanaisasid. Süüakse torti ning meenutatakse. Tullakse sel päeval koos oma lastega jälle lapsepõlvekoju isa ja ema juurde, kasvõi korraks.


Kui lastelt küsida, mis on hea lapsevanema retsept, ütlevad nad, et kõvasti headust ja huumorit. Lisaks mõistmist, head toitu ja oskust kuulata ning olla toetav. Üks täiskasvanud mees kirjeldas oma isa järgmiste sõnadega – isa on alati rõõmsameelne ja suudab tänu oma laia silmaringile leida igale probleemile lahenduse. Ta on meie jaoks alati olemas, kui on abi vaja.
Tormas tegutsev võrkpallitreener Aarne Neimann räägib tänases persooniloos samuti sellest, et oskus teiste saladusi hoida, kuulata ja toetada on see, mida peaks iga vanem oma lastele tulevaseks eluks kaasa andma.
Isasid hinnatakse mitte ainult nende panuse eest kodule ja perele, vaid ka selle järgi, mida nad pakuvad kogukonnale ja kogu ühiskonnale. Lapsed tahavad olla uhked oma vanemate üle ja eriti tähtis on ikkagi isa tugev eeskuju. See on väga vajalik, kui sinuga koos hindavad sinu vanemaid ka teised.
Isa ei ole veel see, kes saab selle tiitli koos lapse sünniga, vaid isa suure algustähega on see, kes kasvab isaks koos oma lastega neid õpetades ja neilt õppides. Lapsed elavad ju lõpuks ikka oma vanematelt eluks kaasa saadud eeskuju ja väärtushinnanguid järgides. Kui täiskasvanud lapsed on edukad ja hinnatud inimesed, siis on vanemad teinud oma tööd hästi. Nii saavad uhked olla mõlemad, nii vanemad kui ka lapsed.

blog comments powered by Disqus