Head uut aastat!

Nii on tõesti täna kombeks soovida paljudes koolides. Samuti asutustes, mis  teadmiste jagamise ja omandamisega seotud ja seetõttu suvekuudel leebet hapukurgiaega peavad, näiteks mõnedes raamatukogudes.

Tänasest kihab aga kõikjal elu. Kooliõuedes mängitakse taas keksu ja kulli, poeuksed käivad väikeste ja ka pisut suuremate jäätise- ja limpsimaiaste järel vahet pidamata kinni-lahti. Ka asjalikumaid oste on veel tarvis teha, sest kuigi kõik teavad ju omast käest, et kõik on uus septembrikuus, ja kooliteemaliste sisseostudega on tegeldud juba poolest lõikuskuust saati, tuleb ikka ja alati veel esimestel septembripäevadel ilmsiks, et midagi on ranitsas-seljakotis-märsis puudu või ka üle, kui kogemata vale asi ostetud, mis õpetaja nõudmistele ei vasta.

Ja loomulikult on tihedamat sebimist maanteedel ja linnatänavatel. Rahu, ainult rahu, autojuhid! Teeme nii, et teie olete nüüd suuremad ja targemad ja et teil pole nii kiire nagu sellel pisipiigal, kes sõbranna järel üle tee lippab. Ja pole te ka nii oma mõtetes nagu see gümnaasiumieelikust noorhärra, kes klassiõele järele vahtides pea keset sõiduteed seisma jäi. Mäletate ju, me kõik olime kord noored ja pisut süüdimatud.

Helget, sõbralikku ja töökat kooliaastat meile kõigile! 

1. september 2009

blog comments powered by Disqus