Head õpetajate päeva!

Eile oli enamikes koolides pilt tavapärasest hoopis erinev – õpetajad istusid õpetajate toas, jõid kohvi ja ajasid muidu lahedat juttu. Tunde käisid andmas hoopis kõige suuremad koolijütsid, kelle jaoks oli tegemist ülitähtsa päevaga.

Üks kord aastas, õpetajate päeva eel tavaliselt nii tehakse. Rahul on kõik – õpetajad ja õpilasedki.
Viimased saavad just õpetajate päeval tunda, et pedagoogi töö polegi meelakkumine. Väga kenasti kirjutas möödunud sügisel üks Jõgeva Gümnaasiumi abiturient, et tegelikult väsitavad lapsed tublisti. Kui algklasside õpilased kuulavad ja panevad tunnis tähele ning töötavad kaasa, siis keskastme jaoks tähendas õpetajate päev “vabalt olemist” – segati tunde, lollitati ja püüti kõike muud teha kui õppida. Ometi on õpetajate päeva eelne koolipäev täpselt samasugune tööpäev nagu iga teinegi.

Õpetajate päev on eriliselt tähtis päev, nii et tänane Vooremaa on peaaegu otsast otsani täis õpetajaid ja koolijuttu. Üks kord aastas, õpetajate päeval ju tohib. Sest kuidas me õpetajata leiaksime tee tarkuse varasalvede juurde.

Tänavu tunnistati Jõgevamaa Aasta Õpetajaks viisteist aastat õpetajaametit pidanud Külli Kalvist Põltsamaa Ühisgümnaasiumist. Aasta Õppija auväärne tiitel omistati Pala Põhikooli loodusainete ja informaatika õpetajale, viie lapse isale Enn Parvele. Tema viieaastane koolitee lõppes tänavu ja mees sai Tartu Ülikoolist loodusainete õpetaja kutse.

Tunnustust väärivad aga kõik täiskasvanud, kes suudavad pere või töö kõrvalt oma õpinguid jätkata.

Vooremaa soovib kõikidele õpetajatele head õpetajate päeva ja usinaid õppureid!

Maakonna tublisid õppijaid tunnustatakse 26. oktoobril toimuval maakonna õpetajate tänuüritusel.

blog comments powered by Disqus