Head õpetajad!

Aivar Kokk,
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees, Isamaa

Selleks korraks on erakordselt soe suvi möödas ja algab uus õppeaasta. Loodetavasti olete te kõik kogunud piisavalt energiat, et sellest jätkuks kogu algavaks õppeaastaks. Hea on alustada puhanult, et järgnevatel kuudel teha tõsiselt tööd, nõnda nagu Eestimaal alati tehtud on. Ikka Vargamäe Andrese kombel.
Eesti hariduse edu aluseks on õpetaja. Tema pühendumus oma tööle ning oskus panna lapsed ainest huvituma, kaasa mõtlema, ise avastama ja tegutsema.
Teie armastus töö vastu ongi see vundament, millele toetub meie väga tubli kooliharidus. Uhkusega nendime, et Eesti lapsed on PISA-testides maailma tipus ja soovime, et nii see alati jääks.
Isamaa erakonna jaoks on hariduspoliitika kõrvuti keele- ja kultuuripoliitikaga alati olnud üks tähtsamaid valdkondi, mille nimel pingutada. Oleme edukalt seisnud selle eest, et kõrgharidus oleks Eestis kõigile kättesaadav ja kavatseme jätkuvalt toetada poliitikat, et õpetajaamet oleks tasustatud selle vastutusrikka töö vääriliselt. Sest me usaldame ju teie kätte kõige tähtsama – oma lapsed.
Kuigi maailm muutub ja õppemeetodid muutuvad ühes sellega, jääb midagi siiski ka püsivaks. See on õpetaja – kooli süda.
Kaunist algavat õppeaastat!

blog comments powered by Disqus