Head kooliteele astujad!

Käes on astrite aeg. Need lilled ning augustiööde tähesadu on suve lõpu ja  uue kooliaasta alguse märk.

Kaupluste koolikaupade osakonnad sumisevad nagu mesipuud – väikesed elevil põngerjad emme-issi käekõrval, suuremad kooliteele tõttajad juba tähtsalt iseteadvad. Kõigil aga üks siht – vaja mitmeid-setmeid tarvikuid, milleta suureks ja targaks ei saa. Kahjuks on neidki peresid, kelle rahakotile annavad kooliaasta alguse väljaminekud tuntava hoobi, ja see kahandab väikese inimese rõõmu suurest päevast. Aitäh kõigile valla- ja linnajuhtidele, kes seda muret murendada aitavad!

1. september on alati olnud eriline päev. Igal aastal korduv, kuid igaühele kordumatu. Ainulaadne päev neile, kes ema-isa või kellegi teise lähedase käekõrval esimest korda pisut areldi üle tarkusetempli läve astuvad.

1. september tuleb igal aastal teisiti, kuid alati täidab seda rõõm taaskohtumisest koolikaaslastega. Alati tähendab see uut algust. Nüüd on võimalus anda endale sisimas lubadus õppida uuel aastal paremini kui eelmisel.

Õppige – haridus on alusmüür, millele rajate oma elutee. Mida enam kogute tarkuseteri, seda rohkem uksi teie ees avaneb. Seda aegumatut tõde kinnitavad ka ligi poolteisesaja aasta tagused Lydia Koidula värsid: /Sest, mu rahvas, nõua sa õppust taga lõpmata!/ (”Õpetus”).

Tervitan kooliaasta alguse puhul kõiki tarkuse taganõudjaid ja tarkuse jagajaid! Soovin teile kooliteele jaksu, ühtehoidmist ja sõbralikku meelt!

MAI TREIAL, riigikogu liige, Rahvaliit

blog comments powered by Disqus