Head koolipered, head lapsevanemad!

1. september oli tähtis päev enam kui 330-le Jõgevamaa lapsele, kes astusid esmakordselt üle kooliläve. Ilmselt on viimastel nädalatel paljudes peredes olnud elevust tavalisest rohkem: on valitud pinaleid ja koolikotte ning mõeldud, mida panna selga esimesel koolipäeval.

Veidi vanemate klasside õpilastel on aga kätte jõudnud aeg, mil minu poolt nelja aasta eest kingitud kommipuud peaksid vilja kandma.

Koolimajade ja lasteaedade õuedes sirguvad eelmistel aastatel istutatud tammed, männid ja kuused. Sel aastal panime koos lasteaia- ja kooliperedega kasvama arukaseistikud. Kellele tuletab kask meelde urvaplaastrit, kellele kevadist kasemahla või jaanipäeva-eelset kasevihtade tegemist. Kasest on kujunenud meie rahva üks lemmikpuu. Loodan, et lasteaia- ja koolipered hoolitsevad eile istutatud puude eest hästi, nii et neist sirguvad uhked põlispuud.

Eile avasime Kuremaa lasteaed-algkooli juures järjekordse lipuväljaku, kus riigilipu kõrval ka maakonna ja valla lipp. Nüüd on Jõgevamaal 40 lipuväljakut. Jõgevamaal hoitakse lipukultuuri au sees. Nii astume väärikalt vastu ka meie maakonna 60. aastapäevale tuleval kevadel.

Jõgevamaa koolid on head koolid. Võin seda omast kogemusest kinnitada. Mu lapsed on lõpetanud siin keskkooli. Nende jätkuv edukas haridustee ülikoolis annab tunnistust Jõgevamaal saadud tugevast baasharidusest.

Soovin kõigile õpilastele, õpetajatele, koolide töötajatele ja lapsevanematele ilusat kooliaasta algust! Meeldivate kohtumisteni!

AIVAR KOKK,

maavanem Kalevipoja tegude maalt

blog comments powered by Disqus