Head jõgevamaalased!

Taaskord lehvivad tuules  sinimustvalged  lipud . Jälle kord on põhjust tunda uhkust oma riigi ja nende rajajate üle ning  tähistada pidulikult ja väärikalt   Eesti Vabariigi 92. aastapäeva. Vabariigi aastapäev ei tohiks olla pelgalt kiidukõne saavutustest  või kirumine  möödalaskmiste üle. Eelkõige on see päev, mil kogu Eestimaa rahvas võtab hetkeks aja maha, tõmbab hinge pingelisest päevatööst ja veedab  aega  kodus pere keskel või  koos lähedaste ja  sõpradega. Vastastikusel austamisel ja lugupidamisel põhinevad inimsuhted on tõeline väärtus ning üks osa meie riigi põhiväärtustest. Meie kodud ja meie perekonnad on meie  riigi tugevus. Sealt ammutame  tuge rasketel aegadel. 

Praegu on toetamist  eriti vaja, sest kahjuks pole ajad olnud paljudele meist just heade killast ning  oma kodu ja pere heaolu eest  tuleb visa võitlust pidada. Nii mõnelgi puudub töö ja napib sissetulekut. Mure tuleviku pärast on toonud kaasa unetuid öid.

Näen siin ajutise kergendava lahendusena riigi ja kohalike omavalitsuste mõistvat ning hoolivat suhtumist oma elanikesse.  Üheskoos tegutsedes ja üksteisele tuge pakkudes, suudame raskustega paremini toime tulla ja kriisist välja tulla. 

Keerulisi aegu on Eesti riigil olnud ennegi, kuid just sellistel hetkedel  koondutakse ühte ja heideldakse ühise eesmärgi nime.  Võideldakse  selle eest, et meil oleks oma kodu, oma pere, oma riik.

Riigiga on võimalik suhelda mitmel moel; kirjade ja  interneti  teel, kohtumistel ametnikega ja parlamendiliikmetega. Üheks võimaluseks maakonnas on ühenduse võtmine maavalitsuse ametnikega.  Just maavalitsus on sageli kodaniku jaoks riigi otsene esindaja kohapeal. Et paremini oma maakonna elanikke informeerida meie tegemistest anname lähemal ajal välja Jõgeva Maavalitsuse töid ja tegemisi tutvustava trükise ning ametnike kontaktandmed. Kõige paremini saame aga räägitud siis, kui kohtume silmast silma. Püüan oma algatusel külastada maakonna eri paiku ja kohtuda kohapeal elavate inimestega ning loomulikult olen avatud kutsetele kohtumistele teiega. Olen põline jõgevamaalane ja kõik siin kandis  tehtu läheb mulle korda. Püüan riigi esindajana kohapeal anda võimetekohase panuse  oma maakonna arengusse ja hoolitsevalt suhtuda ning väärtustada siin elavat inimest.

Tunneme uhkust oma vaba maa ja riigi üle, tunneme uhkust oma paljukannatanud ja võidelnud rahva üle. Tunneme rõõmu , et meie riigi lipp lehvib olümpiamängudel teiste  riikide lippudega ühes reas ja rõõmustame, et Kristina Šmigun-Vähi on taas näidanud vankumatut võistlejahinge ja tõusnud pjedestaalile ning Eesti lipp on kerkinud tuhandete pealtvaatajate ning kümnete miljonite televaatajate silma all masti tippu.

Soovin  oma tervitusega teile, armsad jõgevamaalased, anda tuge elus toimetulekuks,  mõttes kätt suruda ja julgustada. Öelda, et oleme hakkama saanud minevikus ja küllap saame hakkama edaspidigi. Iga raske aeg on mööduv ja peagi on koitmas  parem tulevik.

Ilusat Eesti Vabariigi 92. aastapäeva!

iiiVIKTOR SVJATÕŠEV,  Jõgeva maavanem

blog comments powered by Disqus