Head ajalehe Vooremaa lugejad!

Sellel aastal saabus kevad päikesega, aga hoopis teistmoodi kui varasematel aastatel. Nii oleme praegu olukorras, kus koroonaviirusest põhjustatud eriolukorra majanduslikud olud mõjutavad nii paljusid meie lehelugejaid kui ka ajakirjandust tervikuna.


Sellises olukorras tuleb teha kiireid otsuseid ja astuda samme, et meie lehelugejad saaksid ka edaspidi olla kursis maakonnas, Eestis ja maailmas toimuvaga. Meie ülesanne on olla solidaarne oma lugejatega ja üksteist kriisiajal toetada.

Sellises olukorras on parim otsus jätta ära 1. aprillist plaanitud hinnatõus.

Ajakirjandus on praegu keerulises muutuste ajas. Oleme viimaste nädalate jooksul teinud mitu ümberkorraldust. Meie ajakirjanikud on suhtunud mõistvalt ning teinud kõik, et jätkata lehe väljaandmist keerulistes tingimustes ning tagada, et lehelugejad saaksid operatiivselt teada nii maakonna kui ka üle-eestilistest sündmustest.

Reklaamimahud on oluliselt vähenemas ning kõik kultuuriüritused ja spordivõistlused on suvesse või sügisesse edasi lükatud. Samal ajal peame maksma toimetuse töötajate palgad, tasuma lehe trükkimise ja kojukande eest. Teame, et kriisiolukorras pöörduvad meie inimesed ikka ajakirjanduse poole, et saada adekvaatset informatsiooni kodukandis toimuva kohta.

Sellises olukorras otsustasime, et jätkame aprillikuust lehe väljaandmist kahel korral nädalas – teisipäeviti ja reedeti.

See ei olnud kerge otsus, kuid leiame, et praeguses olukorras on see parim lahendus. Sellise otsusega suudame jätkata ajalehe väljaandmist ka praegustes keerulistes tingimustes ning tagada lehelugejatele maakonna ja üle-eestiliste uudiste kättesaadavus.

Meie toimetus ja tublid ajakirjanikud pingutavad selle nimel, et ka edaspidi oleks kahe lehe maht samaväärne kui oli seda kolme lehe puhul. Meie missioon on lugejaid teenida ja meie toimetus annab selle nimel endast parima. Loodan, et mõne kuu möödudes näeme taas paremaid aegu.

Õnneks on saabunud kevad koos päikese ja soojusega, mis tavaliselt viirustele ei meeldi.

Aivar Kokk,
AS Seitung nõukogu esimees

blog comments powered by Disqus