Hea uni on sinu elukvaliteedi alus

SISUTURUNDUS

Piisav ja kvaliteetne uni on optimaalse tervise ja heaolu säilitamiseks hädavajalik. Nii nagu treening ja tasakaalustatud toitumine, võib ka kvaliteetne uni aidata ära hoida mitmesuguseid terviseprobleeme, sealhulgas südamehaigusi ja depressiooni. Ja loomulikult on hea uni alati parim meetod alistamaks väsimus, olgu see tekkinud siis lühiajalisest pingutused või une puudusest pikema aja jooksul.

Kuid lihtsalt otsusest õigel ajal magama minna kvaliteetse une saamiseks ainult ei piisa, vaid vaja on ka hea une saavutamiseks sobivaid tingimusi. Vaatamegi lähemalt, kuidas seda saavutada.

Voodid ja madratsid peaksid koos toimima

Ära kunagi osta voodit madratsi peale mõtlemata. Võimaluse korral tuleks osta uus voodi ja uus madrats korraga, sest vana voodi madrats ei kesta nii kaua kui uus. Kui sa juba tead kuidas valida madratsit, pead edasi mõtlema veel vaid selle sobiva suuruse peale, kuid õnneks on nii madratsid kui ka kvaliteetsed kattemadratsid saadaval paljudes erinevates suurustes ning igale voodile leidub õige valik.

Rääkides uue voodi ostmisest, siis siin on su fantaasial ruumi vabalt lennata. Võid endale soetada sahtlitega voodi, kui sinu jaoks on oluline kodus ruumi kokkuhoid, või vaadata, milliseid suurepäraseid võimalusi pakub sinu jaoks Eesti käsitöö voodite müük.

Kvaliteentne voodipesu võrdub kvaliteetne uni

Ehkki kvaliteetsed voodid ja madratsid on hea une saladus, on seda kindlasti ka mugav ja kvaliteetne voodipesukomplekt. See on tegelikult üks peamisi lõõgastavat und soodustavaid tegureid, mis jäetakse tihti tähelepanuta. 

Veedad kolmandiku oma elust voodis, nii et kvaliteetsesse voodipesusse investeerimine on üks lihtne ja kiire viis elukvaliteedi parandamiseks. 

Voodipesu üks olulisemaid funktsioone on võime reguleerida kehatemperatuuri. Suvel võivad looduslikest materjalidest, näiteks linasest, valmistatud linad sind jahedana hoida, juhivad higi eemale ja võimaldavad õhul ringelda. Talvel võib kvaliteetne voodipesu hoida sind soojas. Hea voodipesu on seega olenemata aastajaast oluline isolatsiooni, soojuse ja mugavuse tagamiseks.

Muuda magamise keskkonda

Üks kõige lihtsam viis oma unekvaliteedi muutmiseks on väljuda igapäevastest rutiinist ja muuta magamise keskkonda. See siiski ei tähenda, et peaksid voodi asemel soetama endale mõneks ööks diivanvoodi ja kolima magamistoast elutuppa. Mine parem õue ja maga värskes õhus!

Öö veetmine õues on lihtne viis organismis hapniku taseme taastamiseks ja serotoniini taseme tõstmiseks. Võib seega öelda, et õues magamine parandab unekvaliteeti, leevendab stressi ning parandab ka mõtlemisvõimet ja meeleolu.

 

See loomulikult ei tähenda, et peaksid magama täiesti lageda taeva all. Väga hästi sobib mõneks soojaks suveööks ka Domelor aiamaja, mille klaasist seinte ja katuse abil saad veeta öö magades tähistaeva all ja tundes end osana universumist.

Veel mõned lihtsad soovitused

Hea une saavutamiseks tuleks proovida kõiki võimalike vahendeid ja nii võiksid kriitilise pilguga hinnata ka oma koduseid sisetingimusi saavutamiseks. Mõnikord võib küsimus olla ka lihtsalt toatemperatuuris. Koduse soojuspumba abil stabiilne temperatuuri juhtimine aitab öö läbi rahulikult magada. Lisaks tagab see tervisliku allergeeni- ja hallitusevaba õhu, mida on meeldiv sisse hingata.

On neid, kes liiguvad välise keskkonna muutmisest kaugemale. Näiteks reishi seen on Hiina traditsioonilises meditsiinis elujõu eliksiiri nime kandev seen, mis tõstab unekvaliteeti ja aitab kaasa värviliste unenägude loomisele.

Loodetavasti on nendest lihtsatest soovitustest kasu ja taasavastad enda jaoks kvaliteetse une või tõstad oma unekvaliteedi täiesti uuele tasemele. Kes teab, ehk avastad tänu kõigest väikestele muutustele oma magamise rutiinis, et näed jälle põnevaid ja seletamist vajavaid unenägusid, mida viimati kogesid lapsepõlves.

blog comments powered by Disqus