Hea tegu sünnitab häid mõtteid

Jõulude eel viisid Jõgeva kooliõpilased oma loosipakkideks  mõeldud raha kodutute kasside-koerte varjupaikadesse. Kõigepealt tulid sellise õilsa mõtte peale need lapsed, kel endal kodus mõni loom. Lapsed ja noored mõistavad, et jõuludeks üksteisele tarbetut pudi-padi kinkides kulutatakse mõttetult raha, mille eest saavad kümneid ja kümneid kilosid toitu need õnnetud varjupaigaloomad, kel ninaesine teab kui rammus ei ole.

Varjupaiku külastades näevad noored, et seal elavatel loomadel pole ülearu toitu ega liikumisruumi. See paneb neid mitmele elunähtusele teisiti vaatama, mõjutab ja muudab nende väärtushinnanguid.

On juba traditsiooniks saanud, et jõulude eel ja ajal ning ka pärast pühi tehakse rohkem heategusid, osatakse hädasolijat näha. Miks oleme sellised vaid jõulude ajal? Ehk leiavad veel paljud lapsed ja noored paljudest koolidest, et taskurahaga mõistlikumalt ümber käies võib nii palju säästa, et ka näiteks suvevaheajale mineku eel neid aidata saaks, kes abi vajavad. Kõik saavad ju aru, et pole võimalik võtta endale varjupaigast  arutul hulgal loomi, keda südametu peremees hüljanud, kuid  koduta elusolendeid saab neile toitu muretsedes ometi pisutki aidata.

29. detsember 2009

blog comments powered by Disqus