Hea tahte nädal lõppes kooli sünnipäevaga

Lõppev nädal oli Jõgeva põhikoolis hea tahte nädal ning see jõudis eile finišisse kooli sünnipäeva tähistamisega.

„Hea tahte nädala eesmärgiks oli juhtida tähelepanu hoolimisele ja selle märkamisele,“ selgitas kooli huvijuht Katre Põder. „Idee tuli kooli tugispetsialistidelt Kertult, Margitilt ja Teelelt, kes ka nädala tegevused planeerisid ja läbi viisid,“ lisas ta.

Kooli sotsiaalpedagoog Kertu Säinas oli hea tahte nädala õnnestumisega väga rahul: „Oluline on märgata ka kõige väiksemaid heategusid. Joonistasime koos õpilastega kooli seinale hea tahte puu, kuhu sai käejälgedele kirja panna märgatud või tehtud heateo. Nädala jooksul sai see korralikult käejälgedest lehti täis. 3. klassidega meisterdasime hea tahte putukaid, kes kandsid kaasas häid soove. Neid kingiti kaaslastele, õpetajatele või kodustele. Terve nädala jooksul lõid tegevustes kaasa Jõgeva linna noortekeskuse noortejuht Marju Saviauk ja sealsed noored.“

Helis, kes jagas esmaspäeva hommikul korvi seest õpetajatele sõnumeid heade mõtetega, meenutas: „Alati, kui kellelegi sain sõnumi anda, tuli neil kohe naeratus näole ja tuju tõusis.“ Sõnumid otsis kokku sotsiaalpedagoog Kertu, kes usub väikeste asjade jõudu.

Hea tahte nädala lõpetamine jäi 19. oktoobrile, mis on kokkuleppeliselt Jõgeva põhikooli sünnipäev. „Kuna päris algust ongi raske välja tuua, otsustas õpetajatest arendusgrupp  Taisto Liivandi ettepanekul omal ajal, et kooli sünnipäeva hakatakse tähistama 19. oktoobril,“ rääkis kooli huvijuht. Sel kuupäeval 1915. aastal alustas tegevust Jõgeva Haridusseltsi kool, mis polnud küll esimene kool Jõgeval, kuid sellest alates on hariduse andmine siin olnud pidev. Täna tähistab Jõgeva põhikool oma kuuendat tegutsemisaastat.

Enne tundide algust esinesid fuajees külalised muusikakoolist. Esimesel vahetunnil toimus hea tahte nädala lõpetamine ja lahkemate autasustamine. Vahetundidel esinesid kooli laulu- ja tantsuansamblid, mängiti rahvamänge ning viiendal vahetunnil sai vaadata JJ-Street tantsukooli õpilaste etteastet.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus