Harry Raudvere kohtus lugejatega

Eestis ilmub palju raamatuid ja osad autorid on päris tundmatud. Kui poolteist aastat tagasi ilmus „Hüüdnimi Eestlane“, siis oli ka Harry Raudvere kirjandusmaastikul uus nimi. Raamatukogus küsitakse tavaliselt õhukesi raamatuid, aga kuidagi juhtus nii, et see 660leheküljeline kombaini pildiga raamat kutsus lugema. Kes raamatu tagasi tõi, küsis teist osa, sest sündmustik jäi põneva koha pealt pooleli.


Mitmel põhjusel jäi aga teise osa ilmumine alles selle aasta märtsikuusse. Nüüd on ka see raamatukogus olemas ja lugejad järjekorras. Raamatud on kirjutatud ladusalt ja suur lehekülgede arv (II osa on sama mahukas) ei heiduta. Harry Raudvere on ise ka väga sorava jutuga. Laia silmaringiga mees, kelle käest küsi mida iganes, kõigele saad vastuse. 16aastaselt kaotas ema (isast elati lahus) ja tuli kooli kõrvalt hakata tööl käima.

Vaatamata raskele lapsepõlvele on Harry Raudverel mitu kõrgharidust ja on praegu edukas ettevõtja. Ta on Tartu Hoiu-laenuühistu nõukogu liige ja tuuleenergia eestkõneleja. Viimastel riigikogu valimistel kandideeris ta Saare-, Hiiu-, Läänemaal, saades palju hääli, kuid üksikkandidaadil selleks siiski ei piisanud.

Raudvere sõnul oli tal hea meel, et nii palju inimesi on tema mõtetega ühte meelt. Need lugejad, kes tulid Kuremaa raamatukogus temaga kohtuma, ei pidanud pettuma. Karismaatilise isiksusena haaras ta kuulajaid oma jutuga.

Saime teada, et „Hüüdnimi Eestlane“ saab veel kolmanda osa, mille kirjutamine on praegu pooleli. Lähikuudel ilmub aga uus raamat, mis räägib Saaremaa külaelust. Jääme põnevusega ootama. Tänusõnad aga Harry Raudverele, kes leidis aega ja tahtmist tulla Kuremaale ja Siimustisse lugejate kohtuma!

MARIKA AAVASALU

blog comments powered by Disqus