Harri Koll tõusis üleöö Eesti jäähoki olümpiameeskonda

Täna õhtul alustab Eesti jäähokimeeskond Inglismaal Nottinghamis 2022. aasta Pekingi taliolümpiamängude kvalifikatsiooniturniiri, kus vastasteks on Ungari, Suurbritannia ja Rumeenia. 22 koondislase seas on esmakordselt ka 21-aastane jõgevalane Harri Koll.


Eesti jäähokikoondis kogunes enne olümpiakvalifikatsiooni laagrisse Tallinna Tondi-raba jäähalli esmaspäeval ja pühapäeva õhtul sai ootamatult koondisekutse ka Harri Koll, kes mängib Eesti meistrivõistluste liidermeeskonnas Tartu Välk 494 teises viisikus.
„See tuli tõelise ootamatusena, kui mulle pühapäeva õhtul helistati. Ainult küsiti, kas ma oleksin nõus mängima kaitses, sest paar kaitsemängijat langesid vigastusega välja. Pole küll varem kunagi kaitses mänginud, kuid andsin nõusoleku, kuna väljakutse oli ahvatlev,“ sõnas Koll.
Harri Koll on sellega nüüd teine Jõgeva jäähokimängija pärast Andrus Tõrukest, kes on mänginud Eesti vabariigi esindusmeeskonnas. Kuid esimene, kes teeb kaasa olümpiamängude valikturniiril.

Neli mängijat Eesti liigast

Soomlasest peatreeneri Jussi Tupamäki 22 koondislase valikusse mahtus vaid neli Eesti liiga mängijat: väravavaht Roman Sumihhin, kaitsja Saveli Novikov (mõlemad HC Viking) ning Dmitri Kuznetsov ja Harri Koll Tartu Välk 494 meeskonnast.
Nii sõitis Eesti jäähokikoondis eile hommikul olümpiamängude kvalifikatsiooniturniirile kõigi aegade noorima koosseisuga. Eesti U20 koondis võitis eelmisel hooajal Tallinnas toimunud II divisjoni A-grupi maailmameistrivõistlused, tõustes sellega kõrgemasse I divisjoni B-gruppi. Sel hooajal suudeti divisjoni ka püsima jääda.
„Noortekoondis tõestas, et meil on tugevaid mängijaid tulemas ja osa nendest on valmis mängima meeste koondises, lülitame neid Eesti jäähoki arengu nimel järjest enam ka rahvuskoondisesse. Koondise tuumik on koos mänginud juba aastaid ja see töötab meie kasuks ning tekitab hea sisekliima ja meeskonnavaimu,“ kommenteeris Eesti jäähokikoondise peatreener Jussi Tupamäki.
Meeskonna head kliimat kiidab ka Koll. „Treeningud Tallinnas näitasid, et noored mängijad on täis soovi Eesti eest mängida ja näidata ennast parimast küljest. Eks igaüks tahab ennast tõestada,“ rääkis Koll.
Tema sõnul toimusid ühistreeningud kõrgel tasemel. „Pole nii tugevaid treeninguid Eestis kunagi saanudki, sest Tartu meeskond on Eestis laiali ja koos treenimiseks suuri võimalusi ei ole.“
Kolm hooaega USA juunioride liigas mänginud Koll ütleb, et on nüüd hooaja keskel hakanud Eesti liiga ja oma koduklubiga kohanema. „Algus oli raske, sest Ameerikas mängiti teistsugust hokit. Nüüd tunnen ennast järjest paremini. Seda näitab kasvõi viimases liigamängus visatud kaks väravat.“

Meistrikuld peaaegu käes

Harri Koll on Välk 494 meeskonna eest visanud käimasoleval hooajal kuus väravat ja meeskonda lahutab Eesti meistritiitlist ainult üks võit.
„Üldiselt võin hooajaga rahule jääda. Nüüd tuleb ennast koondises tõestada ja näidata, et kutse polnud asjata,“ lausus Koll, kes alustas jäähokiga Jõgeval Kaido Poomi juures 2005. aastal. Edasi on hokitee viinud teda isa Hanno Kolli toel Tartusse ja Kohtla-Järvele, kust noormees sillutas teed USAsse.
„Arvan, et kaitses mängimine annab väärt kogemuse. Ise pean ennast küll ikka ründajaks, kuid vaja on mängida igal positsioonil,“ kinnitas Koll Vooremaale.
Noorenduskuuri läbinud Eesti koondis mängib täna õhtul Ungariga. Laupäeval kohtutakse Suurbritannia ja pühapäeval Rumeeniaga. Mänge näitab ka ERRi spordiportaal.
„Noored mängijad peavad kohe võitlusesse minema kogenud meeskondade vastu, see saab olema tugev väljakutse, kuid teiselt poolt on see suurepärane kogemuste saamise võimalus tulevikuks,“ märkis Eesti koondise mänedžer Jüri Rooba.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus